لاغری, blog

معرفی 10 گیاه و محصول لاغری تاثیرگذار در طب سنتی و طب اسلامی ایرانی

معرفی 10 گیاه و محصول لاغری
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

معرفی 10 گیاه و محصول لاغری تاثیرگذار در طب سنتی و طب اسلامی ایرانی

بسیاری از افراد برای درمان بیماری‌های خود علاقه‌مند هستند که از روش های گیاهی، روش های طب سنتی و اسلامی استفاده کنند. یکی از بیماری های شایع در زمان ما که بیش از دو میلیارد انسان در جهان گرفتار آن هستند، چاقی است. این افراد به دنبال معجون لاغری و پکیج لاغری می گردند. ما در این مقاله به معرفی 10 گیاه و محصول لاغری تاثیر گذار در طب سنتی و طب اسلامی ایرانی می پردازیم تا علاقه مندان با استفاده از روش های طب سنتی و اسلامی از این محصولات برای درمان بیماری چاقی خود استفاده کنند.

برای درمان چاقی داروهای گیاهی بهتر است یا شیمیایی؟

 طبق اقرار خود پزشکان داروهای شیمیایی هر کدام دارای عوارض مخصوص به خودهستند لذا توصیه پزشکان این است که حتی الامکان از مصرف داروهای شیمیایی(  تا وقتی که تحمل درد برای انسان رنج آور نیست) استفاده نشود .

در مقابل داروهای گیاهی و سنتی بدون خطر و عوارض هستند البته این داروها نیز شرایط استفاده خاص خودشان را دارند. در صورت مراعات این شرایط بدون خطر خواهند بود ولی اگر شرایط آن مراعات نشود داروهای گیاهی برای رژیم لاغری نیز خطر آفرین خواهد بود. به همین خاطر برای استفاده از داروهای گیاهی حتماً از مشورت با اهل خبره و آشنایی با روش استفاده آن دارو مطلع باشید.

معرفی 10 گیاه و محصول لاغری

1- قرص فلوردو:

 داروی لاغری  قرص فلوردو جزء گیاهان دارویی است. این قرص برای کاهش وزن تاثیر زیادی دارد. این قرص از شش گیاه دارویی تشکیل شده است. اطبای طب سنتی ایرانی برای آب کردن چربی هایی که در جاهای مختلف بدن ذخیره شده است از این قرص استفاده کرده اند. این قرص تا به حال به افراد زیادی کمک کرده است تا به وزن دلخواه خود برسند و مشکل چاقی خود را برطرف کنند.

2- زنجبیل:

یکی از گیاهان دارویی که مصرف آن باعث لاغری می شود زنجبیل است که می‌توان آن را هم به صورت تازه و هم از پودر آن به عنوان پودر لاغری استفاده کرد. این داروی گیاهی لاغری خانگی اشتها را کم می کند. می‌توانید هنگام نوشیدن چای کمی از پودر زنجبیل را در چای خود مخلوط کرده و اثر آن را در کاهش وزن سریع با داروی گیاهی ببینید.

3- دمنوش لاغری قهوه سبز:

قهوه خام تفت داده نشده دارای کافئین و کلروژنیک زیادی است. یکی از اثرات کافئین این است که سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و کلروژنیک نیز یک کم کننده وزن به حساب می آید. برای آماده کردن دمنوش لاغری قهوه سبز پودر آن را داخل لیوان آب جوش ریخته و بعد از گذشت هفت دقیقه این دمنوش آماده می شود.

4- دمنوش لاغری چای ترش:

 یکی از انواع چای ها که در عطاری ها موجود است چای ترش است که با چای سفید و چای سیاه کاملاً فرق دارد. این نوع چایدارای آنتی اکسیدان است. یکی از اثرات آنتی اکسیدان این است که چربی های زائد را دفع می کند و بافت‌های مرده را از بین می برد. چای ترش یا چای قرمز سوخت و ساز بدن را بالا می برد و چربی غذاهای مصرف شده را سریع دفع می کند به همین خاطر چربی که در غذاها موجود است را جذب بدن نمی کند.

دمنوش لاغری چای ترش

5- قرص لاغری سریع هزال :

 قرص لاغری هزال از گیاهان دارویی درست شده است. این قرص برای لاغری مورد استفاده قرار می گیرد. در  این قرص از گیاهانی مانند: بوره ارمنی، مرزنجوش، زیره سیاه، سداب، رازیانه، زنیان و اشق استفاده شده است. این قرص اثر بسیار خوبی در چربی سوزی و کاهش اشتها و در نتیجه کم کردن وزن دارد.

 با مصرف این نوع قرص بدن شروع به لاغر شدن می کند و آسیبی به بدن نمی‌رسد.

6- هل

یکی از گیاهان لاغری هل است که در طب سنتی و اسلامی از آن به عنوان یک داروی چربی سوز یاد شده است. برای آماده کردن دمنوش هل یک قاشق چای خوری هل را در یک فنجان آب جوش مخلوط کرده و با حرارت ملایم صبر کنید تا دم بکشد. یک فنجان از دمنوش هل را بعد از غذا میل کنید البته برای استفاده کردن می‌توانید هل را داخل چای ریخته و از آن استفاده کنید.

7- دمنوش لاغری زیره:

برای لاغری و کاهش وزن می توانید از شربت لاغری یا دمنوش لاغری استفاده کنید. دمنوش زیره یک داروی گیاهی پرکار برد در طب سنتی است. زیره چربی خون و کلسترول بدن را کاهش می دهد و باعث سوختن چربی ها و از بین رفتن آنها می شود. در این دمنوش فیبر بالایی وجود دارد به همین خاطر به کاهش اشتها کمک زیادی می‌کند.

8- دمنوش رزماری:

رزماری جز گیاهان معطر است و آنتی اکسیدان زیادی دارد اثر ضد التهابی این گیاه باعث می‌شود که چربی سوزی در بدن را بالا ببرد. از اثرات این دمنوش این است که احساس سیری را در انسان به وجود می آورد و سرعت هضم غذا را کاهش می دهد.

9- دمنوش لاغری زرشک:

این محصول چربی سوزی در بدن را افزایش داده و به همین خاطر به لاغر شدن بدن کمک میکند در کنار رژیم غذایی خود از دمنوش لاغری زرشک نیز می توانید استفاده کنید.

دمنوش لاغری زرشک

10- کرفس

 برای لاغری این گیاه موثر است. این گیاه دارای فیبر زیادی است. به همین خاطر اشتها را کم می‌کند و در نتیجه وزن انسان را پایین می‌آورد. کرفس باعث لاغری می گردد. کرفس سلطان سبزی ها شناخته شده است و تب را پایین می آورد.

تشخیص داروی گیاهی از داروی شیمیایی چگونه است؟

داروهای گیاهی برخلاف داروهای شیمیایی به تدریج اثر درمانی خود را دارند. به همین خاطر اگر در تبلیغات دارویی تبلیغ کردند که چند روزه چند کیلو کاهش وزن خواهید داشت مشخص می شود که این دارو کاملا گیاهی نیست.

روش دیگر برای این که اطمینان پیدا کنید که یک دارو کاملا گیاهی است خرید از مراکز مطمئن است. با خرید از مراکز مورد اعتماد مطمئن خواهید شد که دارو کاملا گیاهی است و داروی شیمیایی با آن ترکیب نشده است.

داروهای گیاهی چگونه به لاغری کمک می کنند؟

گیاهان دارای اثرات زیادی هستند و به دو شکل به لاغری انسان کمک می کند که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

1- بعضی از گیاهان باعث دفع غذا می شود و اجازه نمی دهد که غذاها جذب بدن شوند.

2- بعضی از گیاهان دارویی خاصیت چربی سوزی دارند و اجازه نمی دهند که در بدن چربی انباشته شود. این گیاهان چربی های بدن را می سوزاند و به لاغری کمک می کند.

جمع بندی

برخی از اضافه وزن رنج می برند و با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و به دنبال سریع ترین راه لاغری می گردند. یکی از روش هایی که طفداران زیادی پیدا کرده است استفاده از گیاهان دارویی و محصولات گیاهی است. ما در این مقاله به معرفی 10 گیاه و محصول لاغری که می تواند به شما کمک کند تا زودتر لاغر شوید، پرداختیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.