JTVCc29saWxvcXV5JTIwaWQlM0QlMjI0MjI3JTIyJTVEJTBB

کندر، شیره گیاهی به همین نام است که مزه‌ای گس و تلخ دارد و درمانگران طب سنتی از قدیم آن را برای درمان بسیاری بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌دادند و همچنین B. carterii ازتیره ناترک سانان است که صمغ آن را با اسپنددانه می سوزانند و به عنوان خوشبو کننده استفاده می کنند این گیاه در اندازه و رنگ های مختلف در بازار موجود است و گفته می شود کندر سفید بهتر از دیگر انواع آن است و به سه صورت خوراکی، موضعی و بخور برای درمان بیماری ها مصرف می شود.

attari-online

ترکیب کندر + آب سرد برای درمان اسهال و اسفراغ بسیار موثر است.

attari-online

ترکیب کندر + عسل برای درمان فراموشی ، کاهش اختلالات قاعدگی بسار موثر است.

attari-online

ترکیب کندر به مقدار خیلی کم + عرق کاسنی و استفاده ی آن به مدت کمتر از یک ماه برای جلو گیری از زردی کودک ،کمک به هوش جنین بسیار مفید است.

attari-online

کندر + روغن زیتون بر روی حرارت ترکیب نموده می توانید این دارو را برای درمان ترک های ناشی از چاقیاستفاده کنید .

روغن این گیاه بومی کشورهای عمان، سومالی و یمن است  از گونه ای به نام Boswellia به دست می آید که آن هم از رزین درخت Boswellia sacra حاصل می شود و عمدتا در سومالی رشد می کند. این درخت از سایر درخت ها متفاوت است زیرا در خاک بسیار اندک و در شرایط خشک رشد می کند. روغن معجزه آسا کندریکی از سه هدیه‌ای است که سه مرد دانا به مسیح دادند.  عطر لیمویی و خوش کندر، فرح‌بخش است. بنابراین جای هیچ تعجبی نیست که در عطر درمانی به کار رود.
ادویه

ترکیب روغن کندر + روغن اسطوخودوس + روغن نارگیل + روغن زیتون را به مدت 5 دقیقه بر روی پوست ماساژ دهید این ترکیب برای  بهبود کیفیت خواب و سلامت پوست مفید است.

ادویه

ترکیب روغن کندر + صمغ درخت مر برای تقویت مو بسیار موثر است همچنین باعث براق شدن مو نیز می شود.

ادویه

ترکیب آب + چند قطره کندر را غرغره کنید این ترکیب به تسکین درد گلو بسیار کمک میکند.

ادویه

ترکیب روغن نارگیل + روغن کندر می تواند به بهبود سریع محل زخم بسیار کمک کند.