blog, بلغم

با پودر منضج ، بلغم را درمان کنیم

بلغم
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

درمان بلغم با پودر منضج بلغم امکان پذیر است ؟

سلام خدمت تمامی مخاطبین عطاری آنلاین ، پودر منضج بلغم یکی از دواهای قوی ضد بلغم بوده که باعث کاهش رطوبت بدن ( بلغم ) و هضم بهتر غذا می شود و ویژه افرادی است که از ستی معده رنج می برند .
همراهمون باشید تا انتها این وبلاگ ، از ویژگی های این محصول و نحوه مصرف آن خواهم گفت . 

منضج‌ چیست؟

داروهاى حل کننده یا منضج برحسب مزاج افراد مختلف متفاوت است بطور مثال اگر بر اثر گرمى بیمارى به وجود بیاید، برای درمان از منضج، حل کننده یا داروى پاکسازى سردى استفاده می‌شود.
متخصصان طب سنتی معتقند که خلط دم(خون) نیاز به منضج ندارد، صفرا سه روز، بلغم نه روز و سودا پانزده روز زمان می‎‌خواهد تا به پختگی برسد.
البته باید توجه داشت که خیلی از بیماری‌ها ترکیب چند خلط هستند و این قاعده مطلق نیست و نسبت به طبیعت شخص و نوع بیماری، مدت زمان دفع اخلاط متفاوت است که تشخیص آن با پزشک متخصص طب سنتی می‌باشد.

نضج یعنی چه ؟

معنای لغوی این کلمه به معنای پخته شدن می باشد.
و منضج هم دقیقا اخلاط سوخته را در بدن پخته کرده تا آماده دفع توسط مُسهِل (داروهایی که باعث اسهال می شوند) گردد.

پودر منضج بلغم چیست؟

پودر منضج بلغم ترکیبی گیاهی است که برای نضج یا حل کردن بلغم از آن استفاده می‌شود تا بلغم را آماده خارج شدن از بدن کند.
بطور ساده‌تر منضج بلغم، دارویی برای پختن و به قوام آوردن خلط رسوب کرده جهت آماده ساختن آن برای تخلیه بوسیله داروهای ملین یا مسهل است.

ترکیبات پودر منضج بلغم چیست؟

پودر منضج بلغم از گیاهان بادیان،  انیسون، بادرنجبویه، پرسیاوشان و انجیر تشکیل شده که مزاج کلی آن گرم و خشک است.
در مجموع، ترکیبات این پودر، نضج بلغم انجام داده و رطوبت معده و دستگاه گوارش را کاهش می‌دهند در ضمن این پودر ملین می‌باشد.
در نتیجه با مصرف این دارو بلغم در بدن آماده دفع شده، سوءهاضمه و سردی معده برطرف می‌شود، همچنین بلغم موجود در مجاری گوارشی و تنفسی نیز کاهش پیدا می‌‎کند.

چرا باید ازمعجون پودر منضج بلغم استفاده شود؟

همان طور که گفتیم منضج خلط را اماده‌ی دفع می‌کند. بدون استفاده از منضج داروی اصلی نتیجه کمی خواهد داشت و دوره درمان طولانی میشود مثلا اگر دوره درمان همراه با منضج 1 ماه باشد، بدون آن ۲ تا ۴ برابر زمان می‌برد.
پس عدم استفاده از منضج، تاثیرگذاری داروی اصلی را محدود می‌کند و دوره‌ی درمان بیماری طولانی می‌شود. همچنین بیمار باید هزینه‌ی بیشتری بپردازد و مدت بیشتری درد و سختی را تحمل کند.

اگر بلغم از بین نرود چه می‌شود؟

دو سوم بدن انسان را آب تشکیل داده و بیشتر بدن ما از آب است. آب حرکتی رو به پایین دارد برای همین شخصی با غلبه بلغم مدام در گذشته سیر می‌کند و از آن‌جایی که آب به جا‌های ریز نفوذ می‌کند این شخص ریزبین هم هست.
بلغم بیش از حد متعارف در مفاصل باشد موجب ورم و در نتیجه آرتروز می‌شود، مثل آرتروز گردن که با ورم همراه است. اگر بلغم در ستون فقرات بروز کند رماتیسم به وجود می‌آید، رماتیسم بر اثر رطوبت زیاد و سردی ایجاد می‌شود.
اگر در سیستم گوارش غلبه بلغم داشته باشیم اشتها زیاد شده و شکم بزرگ می‌شود. اگر سردی در معده زیاد باشد، اول خودش را به شکل باد گلو نشان می‌دهد، بعد دیر هضم کردن غذا، بعد نفخ و نهایتا استفراغ به همراه دارد.

علاِئم غلبه بلغم

چون بلغم در معده بیش از اندازه‌اش شده و غذا هضم نمی‌شود، بنابراین غذا در معده تولید گاز می‌کند و علامتش هم بوی بد دهان است.
برای درمان این مشکلات باید ابتدا از پودر منضج بلغم استفاده کنید سپس با مسهل‌ها و ملین‌ها بلغم را از بدن دفع کنید.

طریقه‌ی مصرف پودر منضج :

این دارو را به صورت روزانه در دو نوبت باید مصرف کنید. نوبت اول ظهر و نوبت دوم شب قبل از خواب، در هر نوبت دو قاشق از پودر را در آب ولرم حل کنید و تا گرم است، بنوشید.
برای جلوگیری از تلخ شدن دارو، با حرارت ملایم جوشانده شود و برای اثر بهتر دارو پس از صاف کردن جوشانده، یک قاشق مرباخوری گلقند در آن حل کنید. 

عوارض مصرف پودر منضج :

بروز حالت‌هایی مانند سرگیجه، تهوع  و نفخ بعد از مصرف دارو نشانه زیاد بودن خلط بدن است. در این موارد، باید سه تا پنچ روز مصرف دارو را قطع کرده و فقط از مسهل بلغم استفاده شود و سپس دوباره منضج مصرف شود.
در صورت بروز حساسیت تنفسی یا پوستی مصرف دارو قطع کنید، این اثرات می‌تواند مربوط به رازیانه و انیسون و بادرنجبویه باشد.

منع مصرف پودر منضج :

کسانی که از داروهای ضدپلاکتی  و ضد انعقادی  استفاده می‌کنند، با مشورت پزشک از دارو مصرف کنند.
درصورت خونریزی شدید داخلی و افرادی که به انیسون و رازیانه حساس هستند مصرف نشود. مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی  ممنوع است.

پودر منضج بلغم را از کجا تهیه کنیم ؟

می‌توانید پودر منضج بلغم را از عطاری‌های معتبر سراسر کشور تهیه کنید. همچنین می‌توانید جهت تهیه‌ی بهترین ، تازه‌ترین و با کیفیت‌ترین ترکیب این دارو از طریق  عطاریهای آنلاین اقدام کنید و این داروی پر طرفدار را درب منزل خود تحویل گرفته و با مصرف به موقع آن سلامتی خود را بدست آورید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.