لاغری, blog

نحوه مصرف گیاهان دارویی برای لاغری به چه صورت است؟

نحوه مصرف گیاهان دارویی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

نحوه مصرف گیاهان دارویی برای لاغری به چه صورت است؟

آمارها حاکی از این است که حدود دو میلیارد نفر از چاقی و اضافه وزن رنج می برند. این افراد برای کاهش وزن به دنبال راهی می گردند تا از این مسئله ناراحت کننده، نجات یابند. بعضی از آنها به داروهای شیمیایی روی می آورند و بعضی به دنبال داروهای گیاهی برای رفع مشکل چاقی خود هستند. کم عوارض ترین راه برای کاهش وزن، داروهای گیاهی هستند ولی این داروها به چه شکل باید مصرف شود ما در این مقاله در مورد نحوه مصرف  انواع گیاهان دارویی برای لاغری می پردازیم.

دلایل افزایش وزن چیست؟

بیشتر وقت ها وقتی چاقی و اضافه وزن مطرح می‌شود اکثر افراد به فکر پرخوری و زیاده روی در خوردن می افتند. ولی لازم است بدانید که یکی از عوامل افزایش وزن پرخوری است. چاقی دلایل زیادی دارد که ما در ادامه به بعضی از این موارد اشاره می کنیم.

مصرف غذاهای فست فود:

انواع ساندویچ ها و پیتزا ها یکی از عواملی است که باعث افزایش وزن می شود. استفاده از غذاهایی که سریع آماده می شوند و روز به روز استفاده از این غذاها در حال افزایش است، یکی از عوامل چاقی فراگیر شده است.

اختلالات هورمونی:

بعضی از وقت‌ها اختلالات هورمونی مانند پر کار بودن تیروئید باعث افزایش وزن می شود.

ورزش نکردن و بی تحرکی:

یکی از عوامل افزایش وزن ورزش نکردن است. ورزش کردن باعث می شود که انسان وزنی مطلوب داشته باشد و عدم ورزش وزن انسان را بالا می برد. ورزش کردن را به صورت منظم و پیوسته در برنامه خود قرار دهید.

بی نظمی در غذا خوردن:

شاید تعجب کنید ولی بی نظمی در غذا خوردن نیز می‌تواند یکی از عوامل چاقی باشد. به این صورت که وقتی به بدن به صورت نامنظم غذا برسد بدن نمی‌داند که این غذا برای چه مدت است و احتمال می دهد که تا زمان زیادی دوباره غذا به آن نرسد، به همین خاطر شروع به ذخیره کردن آن مقدار غذای مصرف شده می کند. بدن این مواد را تبدیل به مواد ذخیره، می کند و چاقی به وجود می آورد.

مصرف غذای فست فود عامل چاقی

در مصرف گیاهان دارویی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای درمان به وسیله گیاهان دارویی، دمنوش ها، قرص ها، پودرها و شربت ها شرط اول این است که از خالص بودن آن گیاه اطمینان حاصل کنیم و چون اکثر افراد چنین تخصصی را ندارند راه آن این است که به عطاری هایی که معتبر هستند رجوع کنند تا گیاهان اصلی و خالص به آنها بدهند. بنابراین اولین قدم در مصرف گیاهان دارویی این است که از آن گیاه اطمینان داشته باشیم و بدانیم از چه گیاهانی برای درمان استفاده می کنیم. استفاده از این نوع گیاهان برای رژیم لاغری و بهترین روش لاغری در خانه مناسب است.

هر گیاهی دارای اثر خاص مربوط به خودش است به همین خاطر در درمان بیماری ها باید از گیاهی که برای آن بیماری هست، استفاده کرد. به همین خاطر از مصرف خودسرانه داروهای گیاهی باید اجتناب کرد و از عطاری های معتبر و افراد با تجربه و خبره درباره آن مریضی و گیاه مفید برای آن مریضی سوال کرد.

روش استفاده از گیاهان دارویی چگونه است؟

داروهای گیاهی نیز می تواند به عنوان معجون لاغری و پکیج لاغری برای شما کاربرد داشته باشد. هر گیاهی روش استفاده و مصرف مخصوص به خودش را دارد. بعضی از داروها روش مصرف آن روی جعبه آن درج شده است و کار شما در زمان مصرف بسیار آسان است اما بعضی از داروها نحوه مصرف آنها روی جعبه آن نوشته نشده است به همین خاطر دقت داشته باشید که حتما از نحوه مصرف آنها اطلاع یابید و طبق دستور مصرف، استفاده کنید. از عمل کردن طبق نظر و سلیقه خود یا افرادی که در این زمینه اطلاعی ندارند، اجتناب کنید.

داروی گیاهی لاغری

روش استفاده از عرقیات به چه صورت است؟

در بسیاری از مواقع عرقیات نیز می توانند به عنوان داروی لاغری( مانند قرص لاغری) مورد استفاده قرار گیرند. نکته ای که در استفاده از عرقیات حائز اهمیت است این است که سعی کنید از عرقیاتی استفاده کنید که در بطری های شیشه ای نگهداری می شوند. عرقیاتی که در بطری های شیشه ای هستند بهتر و مفید تر از عرقیاتی هستند که در ظرف های پلاستیکی نگهداری می شوند.

اگر از عرقیات برای درمان بیماری مورد نظر خود استفاده می کنید، سعی کنید بیش از دو لیوان از عرقیات را در روز استفاده نکنید. استفاده بیش از دو لیوان در روز توصیه نمی شود.

نکته مهم در مصرف داروی گیاهی لاغری

استفاده از روش لاغری خانگی به شکل صحیح باید صورت گیرد. زیاده روی در مصرف داروهای گیاهی به این امید که سریعتر لاغر شوید کار صحیحی نیست. توجه به این نکته اهمیت بالایی دارد و آن اینکه استفاده و زیاده روی در مصرف گیاهان دارویی برای لاغری و شربت لاغری می تواند عوارض زیادی را به بار آورد. زیاده روی در استفاده از این نوع گیاهان جایز نیست.

چاقی چه ناراحتی هایی را برای ما به وجود می آورد؟

افرادی که دارای بیماری چاقی و اضافه وزن هستند و به دنبال کاهش وزن سریع با داروی گیاهی، دمنوش لاغری یا پودر لاغری هستند، از مسائلی رنج می برند که ما به بعضی از آنها اشاره می کنیم. عرق کردن:

افراد چاق بیشتر از دیگران عرق می‌کنند و این عرق بیش از اندازه در بسیاری از مواقع ناراحتی هایی را به وجود می آورد.

مشکل تنفسی:

افرادی که اضافه وزن دارند از مشکل تنفس نیز آسوده نیستند و نفس کشیدن آنها به سختی صورت می گیرد. این افراد با کمترین فعالیت فیزیکی به نفس زدن می افتند.

مشکل خواب:

افراد با وزن بالا خواب آسانی نخواهند داشت.

ایجاد بسیاری از بیماری ها:

افراد چاق معمولاً با بیماری های خطرناکی دست و پنجه نرم می‌کنند بیماری هایی مانند: بیماری های قلبی، فشار خون بالا و کلسترول که این بیماری ها بسیار ناراحت کننده هستند.

ایجاد درد در بعضی از مفاصل و اعضای بدن:

افراد با وزن بالا در بعضی از اعضای خود و مفاصل دردی را احساس می کنند که به مرور زمان این درد افزایش خواهد داشت. مانند: درد در کمر و مفاصل. به خاطر وزن زیاد و فشار بالایی که بر آنها وارد می‌شود درد آن ها افزایش می یابد مخصوصا به مرور زمان این دردها افزایش چشم گیر خواهد یافت.

جمع بندی

در زمان ما بیمار های زیادی وجود دارد و افراد برای درمان این بیماری ها و درمان لاغری سریع به گیاهان دارویی روی می آورند. درمان به وسیله گیاهان دارویی شرط اساسی دارد و آن اینکه از نحوه مصرف گیاهان دارویی برای لاغر شدن اطلاعاتی داشته باشید. ما در این مقاله به نحوه مصرف گیاهان دارویی برای لاغری پرداختیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.