نبات درجه یک

بلورهای درخشان نبات درجه یک بر اثر تبخیر مخلوط آب و شکر به دست می آید . برای تهیه نبات ابتدا شکر را در آب جوش ترکیب نمود تا محلول سیرشده ای حاصل شود. سپس نخی در آب آویزان کرده و می گذراند تا خنک شود و بلور تشکیل شود. هر چه كاهش دما با سرعت كمتری صورت گیرد، بلورهای درشت تری بدست می آید. چنانچه محلول را ناگهانی سرد كنیم، بلورهای بسیار ریزی بدست می آید. فرایند تکمیل ساخت بلور نبـات ممکن است چند روز طول بکشد.

نبات

خواص نبات سفید

👌🏻 کاهش علائم پیش از قاعدگی
👌🏻 درمان سردی مزاج
👌🏻 نشاط آور 
👌🏻 ضد نفخ

خواص نبات زنجبیل

👌🏻 درمان سرماخوردگی
👌🏻 افزایش سیستم دفاعی بدن در برابر امراض
👌🏻 تنظیم قند و کلسترول خون 
👌🏻 مناسب برای دردهای عضلانی

استفاده ی بیش از اندازه از نبات !

مصرف بیش از حد نبات مانند تمام مواد غذایی و گیاهی دیگر ممکن است باعث عوارض جبران ناپذیری شود به خصوص برای افرادی که مشکل فشار خون و مرض قند دارند بهتر است در مصرف این شیرینی خوش مزه تعادبل را رعایت کنند . همچنین به دلیل کالری بسیار بالای که دارد باید افرادی که به فکر کاهش وزن هستنند از برنامه غذایی خود حذف کنند . توجه داشته باشید که هر ۱۰۰ گرم نبـات ۳۹۵ کالری و یک لیوان چای نبـات ۳۶ کالری دارد. برای سوزاندن ۱۰ کالری نبات می توانید 2 دقیقه شنا، یک دقیقه دوچرخه سواری، یک دقیقه دویدن یا 3 دقیقه پیاده روی انجام دهید.

نبات سفید یا زرد ؟!

در ابتدا، چند نمونه از خاصیت نبات درجه یک گفته شد. البته خواص نبات بسیار زیاد بوده و این ها تنها چند نمونه از خواص نبات بود که گفته شد. برای اینکه شما هم با خرید نبات بتوانید از خاصیت درمانی آن بهره مند شوید، باید توجه داشته باشید که بهترین نوع نبات را خریداری کنید. بهترین نوع نبات دارای ویژگی هایی از قبیل، بلور های درشت، شفاف و نامنظم می باشد که هر شخص می تواند خود به تنهایی این ویژگی ها را تشخیص دهد. در ابتدا، چند نمونه از خاصیت نبات گفته شد. البته خواص نبات بسیار زیاد بوده و این ها تنها چند نمونه از خواص نبات بود که گفته شد. برای اینکه شما هم با خرید نبات بتوانید از خاصیت درمانی آن بهره مند شوید، باید توجه داشته باشید که بهترین نوع نبات را خریداری کنید. بهترین نوع نبات دارای ویژگی هایی از قبیل، بلور های درشت، شفاف و نامنظم می باشد که هر شخص می تواند خود به تنهایی این ویژگی ها را تشخیص دهد. نبات بسته به اینکه سفید باشد یا زرد، ممکن است خواص درمانی متفاوتی هم داشته باشد. نبات سفید بیشتر مناسب برای زنان باردار، نوزادان و خانم های شیرده بوده و نبات زرد به دلیل وجود زعفران، باید مورد استفاده افرادی قرار گیرد که از سرد مزاج بوده و درگیر مشکلاتی اینچنینی هستند.