blog, آرایشی

عوارض لاک‌ های شیمیایی

لاک چه بلایی سر بدن خانم‌ها می‌آورد؟ مواد شیمیایی موجود در لاک

لاک های شیمیایی و خطرات ناشی از آن

عوارض لاک‌ های شیمیایی: ماده اصلی سازنده لاک ها، مواد شیمیایی مثل فرمالدئید بوده که این ماده سمی باعث سردرد ، سوزش گلو ، اختلال تنفس می‌شود و جذب آن از طریق دستگاه گوارش، موجب افزایش اسید خون شده و کاهش شدید حرارت بدن در پی دارد. استفاده از این لاک‌ها ممکن است واکنش های آلرژیک را در بدن ایجاد کنند.

خطرات پس از لاک زدن

پس از لاک زدن با گذشت تقریباً 10 ساعت ، مواد شیمیایی موجود در لاک به سرعت در تمام بدن منتشر می‌شود. 

ماده شیمیایی موجود در لاک های شیمیایی

عوارض لاک‌ های شیمیایی:تریفنیل فسفات یا TPP یک ماده خطرناک است که به وفوفر در تمامی لاک‌های شیمیایی وجود دارد.اولین و بزرگترین تأثیر مخرب آن، اختلال در کار غدد درون‌ریز، بهم خوردن تنظیم هورمون‌های بدن و مشکلاتی که یکی پس از دیگری پیش می‌آید. 

تأثیر منفی در کار غدد درون ریز
نا باروری
اگزمای پوستی
 فرمالدئید،دی بوتیل فتالات و تولوئن از دیگر مواد شیمیایی موجود در لاک های شیمیایی است. 

عوارض لاک‌ های شیمیایی

عوارض لاک‌ های شیمیایی

 فرمالدئید

فرمالدئید یک  ماده شیمیایی است که خیلی راحت  در آب و هوا به صورت محلول در می‌آید. عوارض آن  عبارتند از:  خارش گلو، مشکلات تنفسی مانند آسم،  و … .
بیماریهای ناشی از فرمالدئید معمولاً  مزمن می باشند.

دی بوتیل فتالات

خطرناک‌ترین و بدترین ماده‌ی تشکیل دهنده‌ی لاک ناخن  دی بوتیل فتالات است.دستگاه تناسلی  را  تحت تأثیر  قرار داده و موجب بروز اختلالات هورمونی می شود. 

تولوئن

تولوئن ماده شیمیایی است که بر رشد جسمی افراد تأثیر گذاشته، مخصوصاً رشد  قدی و جسمی کودکان را متوقف می‌کند. همچنین تحریک کننده‌ی پوست هم به شمار می‌رود.

توصیه می‌کنیم به جای استفاده از لاک های شیمیایی از لاک‌ها و رنگ‌های طبیعی و گیاهی استفاده کنید و نگرانی بابت عوارض احتمالی آن نداشته باشید. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *