بلغم, blog

قرص و دارو های بلغم موجود در بازار چه عوارضی دارند؟

عوارض داروی بلغم
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

قرص و دارو های بلغم موجود در بازار چه عوارضی دارند؟

ضمن سلام و درود، امروز سعی کرده ایم در این وبلاگ به بررسی عوارض داروی بلغم بپردازیم، همراه ما باشید تا دراین مقاله طرز مصرف انواع داروی بلغم و عوارض هر کدام آشنا شوید.

عواض دارو های بلغم چیست؟

عوارض خطرناکی از مصرف هیچ کدام از دارو های ضد بلغم گزارش نشده است. زیرا ترکیبات فراورده آنها همگی گیاهی بوده و فقط ممکن است برای بعضی افردا حساسیت های جزئی ایجاد کند.
اما بهتر است این را بدانید قبل از مصرف هر گونه دارو گیاهی بهتر است با پزشک طب سنتی خودت مشورت های لازم رو انجام بدید. 

عوارض داروی بلغم

انواع قرص بلغم زدا

الف) قرص های ضد بلغم
ب) پودرهای ضد بلغم
ج) شربت ضد بلغم
د) دمنوش ها

عوارض داروی بلغم

معرفی پکیج دارویی دفع بلغم ویژه عطاری آنلاین

با توجه به رضایت مشتریان عزیز مصرف این پکیج به شما توصیه می گردد.

قرص بلغم زدا نیاک

قرص بلغم نیاک، به عنوان یکی از بهترین دارو های بلغم زدا در طب سنتی شناخته می شود که برای از بین بردن سردی و بلغم از دستگاه گوارش توسط پزشکان طب سنتی از جمله دکتر کردافشاری تجویز می شود. قرص بلغم زدا نیاک فرآورده گیاهی طب سنتی از داروسازی نیاک است و هیچ گونه ماده شیمیایی در آن استفاده وجود ندارد.
این قرص بلغم زدا حاوی چندین نوع گیاه دارویی و ترکیبات گیاهی موثر از جمله آویشن شیرازی، عسل طبیعی، مصطکی، زنیان و … است که در کنار هم، یکی از بهترین دارو های بلغم زدا را بوجود آورده اند.
<<جهت خرید قرص بلغم نیاک کلیک کنید >>

 

قرص بلغم نیاک

عوارض داروی بلغم نیاک چیست؟

 • تا کنون در اثر مصرف این فرآورده و گیاهان تشکیل دهنده آن عارضه جانبی خاصی گزارش نشده است، اما در صورتی که نسبت به هر یک از اجزای تشکیل دهنده قرص بلغم نیاک حساسیت و آلرژی دارید، باید از مصرف این دارو خودداری نمایید.
 • کسانی که به گیاهان خانواده لامیاسه (نعناعیان) یعنی نعناع، ریحان، مرزنگوش، پونه، اسطوخودوس و مرزه و یا گرده افشانی حساسیت دارند، ممکن است به صورت متقاطع به آویشن یا عسل موجود در قرص ضد بلغم نیاک حساسیت نشان دهند.
 • به علت وجود عسل در این فرآورده افراد دیابتی و کسانی که سابقه حساسیت به عسل دارند، می‌بایست قرص بلغم نیاک را با احتیاط مصرف کنند.
 • کسانی که شرایط حساس به هورمون (سرطان سینه و یا رحم، اندومتریوزیس و فیبروم رحمی) دارند، تحت نظارت پزشک این محصول را مصرف نمایند.
 • بهتر است مصرف قرص بلغم زدا دو هفته قبل از جراحی با مشورت پزشک قطع گردد.

عوارض داروی بلغم

تداخلات دارویی قرص بلغم زدا نیاک

 • استفاده از قرص بلغم و گیاهان به کار رفته در تهیه آن همزمان با سایر ترکیبات تا کنون موجب تداخل دارویی خاصی نشده است، با این وجود در صورتی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی، ضد انعقاد خون و یا هر داروی دیگری را به صورت مزمن مصرف می‌کنید، بهتر است به منظور کاهش میزان تداخلات با پزشک یا داروساز مشورت کنید.
بلغم

عوارض داروی بلغم

 • همچنین به دلیل آنکه قرص بلغم نیاک حاوی زنیان است، بهتر است اگر داروهایی که حساسیت به نور ایجاد می‌کنند مانند تتراسایکلین‌ها، سیپروفلوکساسین، لووفلوکساسین و آمی‌تریپتیلین و یا داروهایی که عارضه کبدی دارند و توسط کبد متابولیزه می‌شوند را به طور همزمان مصرف می‌کنید، احتیاط نمایید.
 • همچنین اگر به طور همزمان از گیاهان سیر، جنسینگ، جینکگو، پنجه شیطان، علف چای، پسیلیوم و روغن ماهی به صورت سنتی یا در محصولات دارویی مصرف می‌کنید، بهتر است جهت کاهش میزان تداخلات با پزشک یا داروساز مشورت کنید.

مصرف قرص بلغم نیاک در بارداری و شیردهی

به دلیل آنکه قرص بلغم نیاک حاوی گیاهانی مثل زنیان و آویشن شیرازی می باشد که محتوی تیمول فراوانی هستند، مصرف این قرص در دوران بارداری توصیه نمی شود. توجه داشته باشید مصرف قرص بلغم ممکن است باعث تغییر در طعم شیر گردد. به همین دلیل پیش از مصرف این قرص در دوران شیردهی با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

کپسول تربد ضد بلغم بوعلی

ترکیبات :
شکر سرخ، زنجبیل، تربد سفید
عوارض احتمالی استفاده از کپسول تربد ضد بلغم بوعلی:
ممکن است در افراد مبتلا به ضعف گوارش سبب دل درد و دل پیچه شود.
مصرف این فرآورده در دوران بارداری و شیردهی ممنوع است.
در صورت بروز هر نوع حساسیت از مصرف آن خودداری کرده و به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

 << جهت خرید قرص تربد ضد بلغم بوعلی کلیک کنید . >>

کپسول تربد ( ضد بلغم ) بوعلی دارو
عوارض داروی بلغم

عوارض داروی بلغم

حب دوای بلغم (داروی امام صادق علیه السلام)

حب دوای بلغم (داروی سردی معده امام صادق علیه السلام) قویترین داروی ضد بلغم است که برای سردی امعاء و احشاء، سستی بدن، تقویت معده، دفع بلغم لزج، ام اس، ضد نفخ، استرخاء، عفونت ها و رطوبت ها مفید می باشد. مصرف مدام آن موجب اصلاح تری گلیسیرید نیز استفاده می شود. مزاج این دارو گرم و خشک است.

 • ترکیبات:

سیاهدانه مدبر، آویشن کوهی، مصطکی رومی، زنیان مدبر و…

<<جهت خرید حب دوای بلغم کلیک کنید>>

حب دوای ضد بلغم امام صادق

 

عوارض داروی بلغم امام صادق 

تاکنون عوارض خطرناکی از مصرف این دارو گزارش نشده است. در صورت داشتن حساسیت به هر یک از اجزای این محصول مصرف آن را قطع کنید. بهتر است خانم‌های باردار از مصرف این محصول خودداری کنند. چون سیاهدانه جزو ترکیبات اصلی این دارو است و پزشکان مصرف سیاهدانه را برای بانوان باردار بسیار خطرناک می‌دانند.
در مزاج‌های گرم و خشک احتمال یبوست هست که با مصرف گل قند و ملینات رفع خواهد شد. مصرف در فصول سرد توصیه می‌شود.
مصرف این دوا بدون تجویز پزشک (طب سنتی ایرانی) ممنوع است و فقط باید زیر نظر پزشک مصرف شود.  

عوارض داروی بلغم

عوارض داروی بلغم ( پودر بلغم )

 • پودر بلغم (سعد لثه)

پودر بلغم دارویی مناسب برای رفع بلغم دهان، بوی دهان و تقویت کننده لثه و دندان ها می باشد.

ترکیبات پودر بلغم (سعد لثه)
خردل 2 واحد
عاقرقرحا 1 واحد
هلیله زرد 1 واحد

 

 • پودر سفوف منضج بلغم

ترکیبات پودر سفوف منضج بلغم

باديان، بادرنجبويه، انيسون، پرسياوشان، انجير

عوارض احتمالی پودر سفوف و منضج بلغم و منع مصرف

بروز حالاتي چون تهوع، سرگيجه، و نفخ پس از مصرف دارو نشانه زياد بودن خلط در بدن است كه با منضج به هيجان در آمده‌اند. در اين موارد، بايد سه تا پنچ روز منضج را قطع كرده و فقط از مسهل بلغم استفاده شود و سپس دوباره منضج مصرف شود.
در صورت بروز حساسيت تنفسي يا پوستي قطع شود و اين اثرات مي‌تواند مربوط به رازيانه و انيسون و بادرنجبويه باشد.
در مصرف کنندگان داروهاي ضد انعقادي و ضد پلاکتي با احتياط تجويز شود. در مبتلايان به خونريزي شديد داخلي و افراد حساس به انيسون و رازيانه مصرف نشود
تداخلات دارويي از پودر سفوف گزارش نشده است.
مصرف در دوران حاملگي و شيردهي ممنوع است.

 

معجون پودر منضج قاتل بلغم و سردی بدن

عوارض داروی بلغم ( معجون بلغم )

معجون دفع بلغم پی ال ام شف

معجون دفع بلغم پی ال ام شف یک داروی بلغم زدا است که به رفع بلغم و مشکلاتی از قبیل نفخ، رفلاکس معده و اختلالات گوارشی است. این دارو حاوی آویشن و زنیان بوده و اثر بسیار خوبی در بهبود مشکلات معده و روده دارد.

 • عوارض احتمالی داروی دفع بلغم پی ال ام شف

تاکنون برای دوز مصرف پیشنهادی، عوارضی گزارش نشده است اما چناچه در صورت داشتن حساسیت به هر یک از اجزای این محصول مصرف آن را قطع کنید.

<<جهت خرید معجون پی ال ام شف کلیک کنید>> 

معجون دفع بلغم پی ال ام شف شفانگر

عوارض داروی بلغم

معجون بلغم منسوب به امام جعفر صادق، عليه السلام

پودر معجون منضج بلغم گیاهی

 • پودر معجون منضج کاملا گیاهی بوده و از ترکیبات گیاهی نظیر زیره سیاه، زنیان، رازیانه، مرزنجوش، ریوند چینی، آویشن کوهی، مصطکی، کندر، پونه و نعنا کوهی، آمله و هلیله سیاه تشکیل شده و برای افرادی که مزاجشان سرد و تر می باشد بسیار مفید است و بلغم را از بدنشان می برد.
رژیم لاغری گیاهی و انواع آن
 • عوارض داروی بلغم  ( پودر گیاهی منضج بلغم )

تاکنون عوارض خطرناکی از مصرف این دارو گزارش نشده است اما چناچه در صورت داشتن حساسیت به هر یک از اجزای این محصول مصرف آن را قطع کنید. در صورت بروز حالاتي چون تهوع، سرگيجه، و نفخ پس از مصرف دارو نشانه زياد بودن خلط در بدن است كه با منضج به هيجان در آمده‌اند. در اين موارد، بايد سه تا پنچ روز منضج را قطع كرده و فقط از مسهل بلغم استفاده شود و سپس دوباره منضج مصرف شود

عوارض داروی بلغم ( عوارض عرقیات بلغم )

مخلوط عرقیات گیاهی رماس (ضد بلغم)

 • ترکیبات

رماس، زنجبيل، بابا آدم، زیره، شیرین بیان، ختمی، سل، خرفه، كاسني، اسطوخودوس

 • عوارض احتمالی و منع مصرف

تا کنون عوارضی از مصرف عرقیات گیاهی رماس گزارش نشده است.

همراه با داروهای اعصاب مصرف نشود

موارد منع مصرف : زنان باردار – کودکان زیر ۵ سال

عوارض شربت بلغم

شربت منضج بلغم

 • ترکیبات

زنیان، آویشن شیرازی، سیاه دانه، مصطکی، عسل مصفا، کندر و زیره

 • عوارض احتمالی و منع مصرف شربت منضج بلغم طب سنتی

در صورت عدم مصرف صحیح و عدم مصرف مسهل ممکن است خلط در بدن به حرکت درآمده و دفع نشود. لذا توصیه به مصرف مسهل طبق دستور می شود.

<<جهت خرید شربت منضج بلغم کلیک کنید>>

شربت منضج بلغم شغا

عوارض دمنوش بلغم

1 – دمنوش بابونه

عوارض دمنوش بابونه

اکثر کارشناسان می گویند بابونه بی خطر است. اما در دوز های بسیار زیاد می تواند باعث خواب آلودگی و استفراغ شود. با توجه به فقدان شواهد کافی در مورد ایمنی طولانی مدت آن، مصرف دمنوش بابونه برای زنان باردار یا شیرده توصیه نمی شود. همچنین قبل از دادن بابونه به نوزادان و کودکان با یک متخصص اطفال صحبت کنید.

دمنوش‌های گیاهی خانگی برای آرامش اعصاب

2 – دمنوش بهار نارنج

عوارض مصرف بهارنارنج

مصرف بهارنارنج هیچ محدودیت سنی ندارد و عوارض خاصی تا کنون گزارش نشده است. اما با توجه به خاصیت افزایش فشار خون، افرادی که فشارخون بالا و بیماری قلبی دارند نباید در مصرف آن زیاده روی کنند. مصرف بهار نارنج برای همه افراد و در سنین مختلف محدودیت ندارد، زیرا عوارضی برای استفاده از این داروی گیاهی مشاهده نشده است اما با توجه به خاصیت افزایش فشار خون برای افرادی که دچار پرفشاری خون همراه با بیماری قلبی هستند، مصرف زیاد آن توصیه نمی شود.
زیاده روی در مصرف عرق نارنج موجب بی خوابی می شود. داروهای ضدافسردگی با خوردن دمنوش بهارنارنج تداخل دارد بنابراین بهتر است قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت شود.

گل بهارنارنج

3 – دمنوش به لیمو

عوارض و مضرات به لیمو

  • آلرژی و حساسیت: به لیمو برای بیشتر افراد ایمن است اما ممکن است در برخی دیگر باعث آلرژی و حساسیت پوستی شود.
  • بارداری و شیردهی: هنوز اطلاعات دقیقی از اثرات به لیمو بر روی زنان باردار و شیرده منتشر نشده به همین دلیل توصیه می شود که زنان در دوران بارداری و شیردهی از مصرف آن اجتناب کنند.
  • کلیه: به لیمو کلیه ها را تحریک می کند به همین دلیل توصیه می شود که اگر دچار بیماری های کلیوی هستید، از مصرف آن خودداری کنید.
به لیمو

4 – دمنوش گل گاوزبان

عوارض مصرف گل گاوزبان

  • افزایش فشار خون : گل گاوزبان فشارخون را افزایش می دهد و مبتلایان به فشارخون بالا باید گل گاوزبان را درکنار لیمو ترش مصرف کنند تا اثر افزایش فشار خون را تا حدی کاهش دهند.
  • مضرات گل گاوزبان برای نوزادان و کودکان : گل گاو زبان حاوی مقادیری آلکالوئید است پس به همین دلیل مصرف آن برای نوزادان و کودکان به هیچ وجه توصیه نمی شود.
  • ناراحتی معده و دستگاه گوارش: مصرف بیش از حد گل گاو زبان سبب معده درد و اختلال در عملکرد دستگاه گوارش می شود. مصرف گل گاو زبان درد را در افراد مبتلا به سنگ کیسه صفرا افزایش می دهد.
  • در دوران بارداری و شیردهی: در دوران بارداری مصرف گل گاوزبان برای خانم های باردار اصلا توصیه نمی شود زیرا به علت داشتن آلکالوئیدها سبب آسیب به جنین خواهد شد. زنان حامله بایستی از هرگونه مصرف خودسرانه انواع جوشانده ها یا دم کرده های گیاهی در بارداری خودداری کنند. گل گاوزبان به علت داشتن آلکالوئید برای زنان شیرده مضر است و زنان باید در این دوران از مصرف آن اجتناب کنند.
دمنوش گل گاو زبان برای چه مواردی استفاده میشود؟

5 – دمنوش زنجبیل

مضرات زنجبیل

 • سقط جنین: زنجبیل حاوی مواد محرک قدرتمندی است که می‌تواند باعث انقباضات زودرس شود. به همین جهت خانم‌های حامله به‌خصوص در ماه‌های آخر بارداری نباید از زنجبیل استفاده کنند زیرا ممکن است باعث سقط جنین شود.
 • کاهش اشتها: زنجبیل یکی از مواد غذایی ایده‌آل برای افرادی است که قصد لاغرشدن دارند، زیرا اشتها را کاهش داده و باعث از بین‌ رفتن چربی می‌شود. از سوی دیگر، افرادی که بیش از حد ضعیف هستند و می‌خواهند چاق شوند باید از زنجبیل و همچنین هر گونه مکمل‌های حاوی زنجبیل اجتناب کنند.
 • افراد مبتلا به اختلال خون: زنجبیل برای سرعت‌ بخشیدن به گردش خون به کار می‌رود اما برای افرادی که دچار بیماری‌هایی نظیر هموفیلی هستند نباید از زنجبیل استفاده کرد.
دمنوش زنجبیل

6 – دمنوش بادرنجبویه

مضرات بادرنجبویه و همچنین مضرات عرق بادرنجبویه

 • گیاه بادرنجبویه برای گرم مزاج ها، افراد مبتلا به اختلالات هورمون های تیروئیدی، افرد مبتلا به آب سیاه چشم، افرد حساس به آسپیرین و کودکان مضر است.
 • زنان باردار و شیرده نباید بادرنجبویه مصرف کنند. مضرات عرق بادرنجبویه نیز مانند گیاه بادرنجبویه است.
 • بادرنجبویه با داروهای ضد صرع، داروهای باربیتورات مثل فنوباربیتال، داروهای بنزودیازپین مثل آلپرازولام و دیازپام، داروهای خواب آور، ضد افسردگی های سه حلقه ای، متی مازول، پروپیل تیویوراسیل، لوتیروکسین، لووکسیل، دیفن هیدرآمین تداخل دارویی دارد.
دمنوش رفع بلغم

بلغم از چه راه هایی دفع می شود؟

راه های دفع بلغم از بدن چیست؟
بهترین داروهای بلغم زدا چیست؟

بادکش درمانی

 • بادکش درمانی یکی از روش های مفید برای غلبه خلط های بدن است که در کلینیک های طب ایرانی انجام می شود.این روش درمان باستانی سال هاست که وجود دارد و می تواند بسیار کمک کننده باشد.
 • این روش می تواند یکی از راه های دفع بلغم باشد که برای تعداد جلسات آن و نحوه کاربرد آن می توانید از یک متخصص طب سنتی کمک بگیرید.
بادکش بدن

روغن های گرم

یکی دیگر از راه های دفع بلغم استفاده از روغن های گرم در ناحیه شکم می باشد.
بدین ترتیب شما می توانید به مدت یک ماه تا 40 شب از روغن های گرم نظیر روغن سیاهدانه به صورت موضعی استفاده کنید.

به کار بستن متعادل روش‌های زیر در صورت نداشتن بیماری زمینه‌ای و مشکلات گوارشی، در درمان و دفع بلغم مفید است:

 • خوردن حلوای جوارش
 • حمام گرم رفتن
 • نشستن در آفتاب
 • نخوردن غذاهای سرد در صبح و شب

غلبه بلغم در اندام

چرخش چشم از بلغم است و درصورتی که بلغم داخل چشم بلور شود کم بينايي به وجود میاید. درصورتی که بلغم در بینی زیاد شود اختلال در بویایی پدید میاید. بلغم لزج هر وقت بر پوست بیفتد بیماري برص به وجود مي آيد. همان طور که ناراحتی مو و پوست را سفید ميکند و موجب برص ميشود.
غلبه بلغم سبب ایجاد عرق سرد ميشود. پوست نرم، تعریق سرد زیاد، کف دست و پا مرطوب، خواب زیاد، پف اندام و صورت، خستگی زودرس، اذیت شدن در سرما و پنهان بودن رگ ها از ديگر علامت های غلبه بلغم است.

بلغم و ریزش مو

زیاد بودن بلغم برای موها نیز آسیب ‌زا خواهد بود. سردی زیاد در سر و در ریشه موها، باعث ریزش مو، سفیدی مو یا موخوره می‌گردد.

بلغم و پف زیر چشم

ریشه پف بدن و یا پف زیر چشم ناشی از افزایش بلغم در چشم است و یا موقع خوابیدن برروی شکم خوابیده اند و یا گوارش بیش از حد سردشده و یا کلیه دارای تولید شن ریزه شده و یا بیش از حد تغذیه و یا میوه سردمزاج مصرف شده و یا پی در پی غم و غصه و تغذیه پرنمک و مصرف زیاد مایعات درشب هنگام و شل شدن پوست در سنین بالا و با استفاده از دخانیات و یا ترس درفرد احیا شده و یا زنان و دختران استفاده از موادآرایشی هرروز تلاشگر هستند و یا شکم آوری (استسقا درطب سنتی) و یا در یعضی خود ارضایی فعاله و یا کم خونی و تجمع رطوبات در زیر چشم و یا مصرف کافئین ها یا خواب بعد از طلوع آفتاب سبب انباشت بلغم در کل بدن بالاخص در بالا تنه شده ‌و یا بدن در مسیر تولید بلغم باشتاب فعال است.

پق زیر چشم

بلغم و بوی بد دهان

اگر بوی بد دهان با غذا خوردن کاهش پیدا نکند یا حتی پس از مصرف غذا تشدید شود، در این صورت این موضوع ناشی از غلبه بلغم و سردی در معده است، به عبارتی بلغم فاسد شده در ایجاد بوی بد دهان نقش دارد، بنابراین به این افراد پیشنهاد می‌شود که از مصرف مواد غذایی با طبع سرد و تر پرهیز و برای درمان این مشکل به متخصص طب سنتی مراجعه کنند.

خواص عسل و درمان‌های شگفت انگیز آن

در مجموع بهترین کار آن است که:

شما از خوردن مولد تولید کننده بلغم (مثل ماست، دوغ، شیر، سر شیر، خامه، آب یخ دار، شیرینی، مرکبات، جو، آب دم کرده جو و…) یا به کلی صرف نظر کنید که این امکان تقریبا وجود ندارد و یا اینکه حتی الامکان این گونه مواد را کمتر خورده و هر بار همراه با مصلح ان میل شود (مصلح ماده ایست خوراکی یا غیر خوراکی که از آن به منظور مرتفع کردن عوارض سایر مواد مصرف شده استفاده می شود.)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.