عوارض احتمالی مصرف دارو های افزایش وزن

شاید برای شما هم پیش آمده که از قرص ها یا دارو های چاقی تقلبی و یا غیر استاندارد استفاده کرده اید و برایتان عوارض داشته اند. بسیاری از افرادی که به دنبال تغییر وزن و زیبایی اندام هستند به اشتباه از چنین دارو هایی استفاده میکنند. اکثر افرادی که دارای مشکل ژنتیکی هستند  و لاغری غیر معمول دارند به دنبال راه های افزایش وزن و حجیم کردن ماهیچه می روند و متاسفانه بدون تحقیق کردن و داشتن اطلاعات کافی از هر قرص و داروی چاقی که برایشان تبلیغ میکنند استفاده میکنند تا نتیجه  دلخواهشان را بگیرند. اهمیت به سلامتی و تناسب اندام بسیار حائز اهمیت است، اما استفاده از هر راهی برای دستیابی به این هدف، منطقی نیست.

محققان و متخصصان یکی از اصلی‌ترین دلایل این تمایل شدید به مصرف دارو‌های چاقی و لاغری را تبلیغات گسترده و تضمینی فضا‌های مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای می‌دانند. تبلیغاتی که با ضمانت صد در صد به شما وعده کاهش وزن‌های عجیب و غریب در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون داشتن هیچ رژیم غذایی و فعالیت بدنی را می‌دهد، یا در مقابل به شما ضمانت می‌دهند که در زمانی کوتاه، افزایش وزن چشمگیری داشته باشید، چیزی که در حالت طبیعی از نظر علمی امکان پذیر نیست. “عطاری ساپتک

معرفی عوارض استفاده از قرص های چاقی تقلبی موجود در بازار

عوارض احتمالی ایجاد شده از این دارو ها اکثرا جبران ناپذیر است و فردی که از آنها استفاده کرده پشیمان می شود . ترکیبات بعضی از این قرص ها به گونه ای است که فرد را گرسنه میکند تا مقداری بیشتری از حالت نرمال بدن غذا مصرف کند. بعضی از افراد نیز تمایل دارند تنها نقاط خاصی از بدن خود را حجیم تر کنند . استفاده از این قرص ها و دارو ها برای چنین افرادی مناسب نمی باشد .همچنین یکی از مهمترین عوارض قرص‌های چاقی این است که بدن شما به خوردن غذای زیاد عادت ندارد و زمانی که شما غذای زیادی را به بدن می‌رسانید بدن تعجب می‌کند و واکنش‌های جبران ناپذیری را نشان می‌دهد.عوارض داروی چاق

برخی از عوارض جبران ناپذیر استفاده از این قرص ها شامل :

1- ایجاد پوکی استخوان

قرص‌های لاغری  کورتون بسیاری دارند و به همین دلیل با استفاده کردن از این قرص ها شما مقدار کورتون بسیار زیادی به بدن خود وارد می کنید. از جمله ضرر های وجود بیش از اندازه کورتون در بدن این است جلوی فعالیت سلول هایی که استخوان سازی می کنند را میگیرد در نتیجه کلسیم و موادی که در استخوان ها ذخیره شده است تخلیه می شود و باعث پوکی استخوان می شود . همچنین باید بدانید که وجود بیش از اندازه کورتون در بدن کلسیم موجود در روده ها را نیز از بین می برد. به همین دلیل کورتون یکی از عوارض جدی قرص های لاغری می باشد. عوارض داروی چاقی

2- افزایش حجم چربی ها موجود در بدن

باتوجه به این که فرد میخواهد افزایش وزن پیدا کند و از این دارو ها استفاده میکند ، باید گفت که در نتیجه استفاده از این دارو ها چربی های بدن به شکل چشم گیری افزایش می باید که این روش نه تنها روش اصولی حجم گیری نیست بلکه با به وجود امدن این چربی ها در بدن ممکن است که دیگر هیچ وقت از بین نروند. ترکیبات موجود در این قرص ها سطح چربی بدن شما را افزایش می دهد که این باعث بروز بیماری هایی در آینده برای شما می شود . یکی از شایع ترین این بیماری ها بیماری کبد چرب است. این بیمار اختلالات بسیار زیادی برای بدن به وجود می آورد. و بعد از آن شما به طور مداوم باید به درمان بیماری کبد چرب خود بپردازید. کبد چرب بیماری‌های دیگری را هم برای افراد همراه دارند که موجب می‌شود سیستم کلی و عمومی بدن دچار اشکال شود و سلامتی فرد در خطر بیفتد. 

کبد چرب در اثر مصرف قرص های چاقی تقلبی

3- ایجاد اختلالات در حافظه

دوباره باید به این موضوع اشاره کنیم که وجود کورتون در این داروها عوارض بیشتر از آن چیزی که فکر می کنید را دارد. به دلیل وجود کورتون فعالیت های ذهنی مانند یادگیری و حساب که به فکر بیشتر و تمرکز بیشتری احتیاج دارد دچار اختلال می شود. افرادی که از این قرص‌های لاغری استفاده می‌کنند به مرور زمان با مشکل اختلال حافظه روبه رو می شوند. در واقع بسیاری از افرادی که از این دارو ها استفاده می کنند از عوارض جبران ناپذیر آن اطلاعی ندارند و به همین دلیل از آنها استفاده می‌کنند، در صورتی که بهتر است قبل از خرید چنین داروهایی به پزشک مراجعه کنید با او مشورت کنید و یا از راه حل پزشک برای لاغری و یا چاقی استفاده کنید. در واقع باید بدانید که هیچ داروی شیمیایی بدون عوارض نیست و هر کدام از دارو ها عوارض خاص خود را برجای می گذارند.

اختلالات حافظه

4- ایجاد مشکل در بینایی

باز هم از عوارض کوروتون موجود در قرص های چاقی و لاغری باید به ایجاد مشکل  در بینایی اشاره کنیم وجود این ماده در قرص ها و وارد شدن آن به بدن باعث ایجاد آب مروارید در چشم می شود. چشم یکی از نقاط حساس بدن است که کورتون بیش از اندازه بر روی سلامتی این عضو مهم تاثیر می گذارد.

آب مروارید چشم

5- ایجاد اختلال در رشد کودکان

یکی از بزرگترین اشتباهات خانواده ها این است که بر روی چاقی کودک بسیار حساس هستند و فکر میکنند اگر کودکی از اندام متناسبی برخوردار است حتما بیماری دارد و برای برطرف کردن چنین مشکلی کودک خود را مجبور به خوردن داروهای چاقی می کنند که کاری بسیار مضر است. خانواده ها باید بدانند که این قرص ها نه تنها کودک را چاق نمیکند بلکه بدن آن ها را به شدت تضعیف میکند. در نتیجه بدن کودک سیستم ایمنی قوی ندارد و در مقابله با کوچک ترین بیماری ها ، بیمار می شود. همچنین این دارو ها رشد کودکان را نیز با اختلال روبه رو می کند در واقع چون کودکان در سن رشد به سر می برند در هنگام رشد قدی و ذهنی با مشکل مواجه می شوند. در نتیجه حتما مراقب این قرص ها باشید و به هیچ عنوان بدون کسب اطلاعات کافی و بدون مشورت با پزشک متخصص از این داروها استفاده نکنید به خصوص برای کودکان چرا که عوارض جبران ناپذیری دارد.

رشد کودکان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.