آموزش, blog

روش‌های طب سنتی در جلوگیری از ابتلا به کرونا در خانه

روش‌های طب سنتی در جلوگیری از ابتلا به کرونا در خانه

روش‌های طب سنتی در جلوگیری از ابتلا به کرونا در خانه: با وجود اینک واکسن کرونا کشف شده اما می‌توان با انجام چند روش ساده از مبتلا به این بیماری جلوگیری کنیم. از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به  تقویت سیستم ایمنی بدن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام چند نکته مراقبت خانگی، اشاره کرد. روش‌های طب سنتی در جلوگیری از ابتلا به کرونا در خانه.

راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا در طب سنتی:

1- گیاهان دارویی

 • گیاهان دارویی مانند سیاه دانه، سرخارگل، سیب، گلابی، عسل، لیمو شیرین، بادام خام نقش بسیار مؤثری در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. پیشنهاد می‌شود، روزی یکبار یا هفته‌ای یکبار از این مواد غذایی و گیاهی برای تقویت سیستم ایمنی بدنتان استفاده کنید.
روش‌های طب سنتی در جلوگیری از ابتلا به کرونا در خانه

2- دمنوش‌های گیاهی

 • استفاده از دمنوش‌های گیاهی مانند دمنوش بابونه، مرزنجوش، گل گاوزبان، پونه، نعنا، آویشن، عناب و چای کوهی نیز به تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار کمک می‌کند . توصیه می‌شود از این دمنوش‌ها حداقل سه بار در هفته میل کنید.
روش‌های طب سنتی در جلوگیری از ابتلا به کرونا در خانه

3- اسفند

 • برای ضد عفونی کردن محیط خانه و اتاق می‌توانید از گیاه اسفند استفاده کنید.

4- ماسک

 • استفاده از ماسک‌های یکبار مصرف در پیشگیری از کرونا بسیار مؤثر بوده است. این ماسک‌ها با داشتن سه لایه بهداشتی که از اسپان باند+ ملت بلون+ اسپان باند تشکیل شده‌اند، نقش بزرگی در به دام انداختن ذرات و قطرات ریز آلوده به ویروس دارند. این لایه‌ها از الیاف در هم تنیده ساخته‌ شده‌اند و برای استفاده 8 ساعت پیاپی مناسب می‌باشند.
  البته در صورتی که خشک بماند دارای خاصیت محافظتی است ولی با مرطوب شدن این خاصیت را از دست می‌دهد و لازم است، بلافاصله با ماسک خشک دیگری جایگزین شود. 
روش‌های طب سنتی در جلوگیری از ابتلا به کرونا در خانه

5- بخور جوش شیرین

 • جوش شیرین یک ضدعفونی کننده و یک ضد باکتری بسیار قوی است. این بخور به طور کامل ریه‌ها را از ابتلا به عفونت‌های حاد دور می‌کند. برای انجام بخور جوش شیرین، یک سوم ظرف، آب جوش آماده کنید. سپس ظرف را از حرارت بردارید و به زیر پتو بروید. سپس یه قاشق جوش شیرین به آن اضافه کنید و به مدت دو دقیقه بخور تولید شده را تنفس کنید و به طور پنج نوبت پی در پی در نوبت تکرار نمایید.
  افراد سالم جهت پیشگیری هفته‌ای یک بار و افراد مبتلا به کرونا روزی دو مرتبه صبح و شب در هفته‌ی اول و در هفته‌ی دوم روزی یک مرتبه این عمل را تکرار کنند. انجام این بخور برای همه افراد بلا مانع است. 
روش‌های طب سنتی در جلوگیری از ابتلا به کرونا در خانه
 • از دیگر محصولات گیاهی که به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند، می‌توان به عرق آویشن اشاره کرد. آویشن دارای طبعی گرم و خشک است و به دفع سموم بدن کمک  می‌کند. از جمله خواص آویشن برای سرماخوردگی است که یک درمان کننده قوی برای آن به شمار می‌رود. این گیاه دارویی، بهترین درمان برای عفونت‌های تمام قسمت‌های بدن است.
 • این روزها همه برای درمان و یا جلوگیری از ابتلا به کرونا تبه فکر تقویت سیستم ایمنی بدنشان هستند است. افراد نه تنها برای این بیماری بلکه به دلیل برخی از بیماری‌های دیگر نیز باید، سیستم ایمنی خود را تقویت کنند. یکی از محصولاتی که شما را در تقویت سیستم ایمنی بدنتان یاری می‌کند، نبات است.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *