آموزش, اخبار

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

روش های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست: خارش‌های پوستی جز مشکلاتی هستند که هر فردی ممکن است به آن دچار شود، مخصوصاً افرادی که پوست‌های حساس‌تری دارند اگر در برابر عواملی که ایجاد آلرژی می‌کند، قرار گیرند، دچار حساسیت‌های شدیدتری می‌شوند. این بیماری در افرادی که دارای پوست‌های حساس‌تری هستند، بیشتر به چشم می‌خورد. با ما همراه باشید تا چند دلیل ایجاد این بیماری و روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست را بررسی کنیم.
حساسیت پوستی در هر ناحیه از بدن ممکن است، نمایان شود. ولی شایع‌ترین آنها در پشت زانو و بازو است. این بیماری به طور دوره‌ای گشترش می‌یابد و به تدریج از شدت آن کم می‌شود. این عارضه مسری نیست اما باعث اذیت شذن فرد می‌شود. همچنین شدت این بیماری در افراد متفاوت است.

علائم شایع 

علائم این عارضه ممکن است در افراد متفاوت باشد. اما از شایع‌ترین آنها می‌توان به خارش‌هایی که بیشتر در شب هنگام به وجود می‌آید. به قرمز یا قهوه‌ای شدن نواحی مانند بازوها، پاها، سینه، آرنج و زانوها اشاره کرد. این علائم برای نوزادان در مدت کوتاهی ظاهر می‌شود. نوزادان ممکن است از ابندا حساسیت پوستی داشته باشند تا زمانی که دو سه ماه از تولد آنها بگذرد.

چه زمانی باید خارش‌ها را جدی گرفته و به پزشک متخصص مراجعه کنیم؟

اگر آلرژی پوستی، فعالیت روزمره شما را مختل کرده، خواب شما را بهم ریخته است یا مناطق آسیب دیده‌ی پوست شما دچار درد شده است، بهتر است به پزشک متخصص خود مراجعه کنید.

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست

1- نوشیدن مقدار زیادی آب

نوشیدن آب با اینکه روش بسیار ساده‌ای است اما حلال بسیاری از مشکلات می‌باشد.!
همان طور که می‌دانید 70% از بدن شما از آب تشکیل شده است. مصرف آب می‌تواند به بهیود بسیاری از بیماری‌ها از جمله حساسیت‌های پوستی کمک کند. کمبود آب بدن می‌تواند، باعث شدید شدن ناحیه‌ای که دچار خارش شده شود. همچنین امکان ایجاد زخم‌های پوستی را فراهم می‌کند. در نتیجه یکی از راه‌های درمان خارش پوستی ناشی از حساسیت، مصرف آب و مرطوب نگه داشتن آن ناحیه با کرم‌های آبرسان پوست می‌باشد.

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست

2- عسل

عسل یکی از مواد طبیعی است که در زمینه درمان بیماری‌ها بسیار موثر است. عسل دارای مواد مغذی است که می‌تواند، رطوبت و مواد مورد نیاز بابت ترمیم بخش آسیب دیده را تامین کند. در این روش فقط کافی است شما ناحیه آسیب دیده را با مقداری عسل بین 10 تا 20 دقیقه ماساژ دهید. سپس پوست خود را با آب بشویید. و تاثیر شگفت انگیز عسل را تماشا کنید.

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست

3- استفاده از جوی دوسر

این ماده، اثر ضد التهابی دارد و می‌تواند برای افرادی که دچار حساسیت هستند، مفید باشد.(اما افرادی که به آن آلرژی دارند، بهتر است از این روش صرف نظر کنند.) همان طور که اشاره کردیم آب بهترین درمان این عارضه است و استفاده از جوی دوسر می‌تواند، رطوبت مورد نیاز را به ناحیه دچار حساسیت برساند. در این روش شما می‌توانید، جوی دوسر را با مقداری آب گرم مخلوط کنید و برای درمان خارش پوست خشک از آن استفاده کنید.

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست

4- آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا درمان هر دردی! استفاده از آلوئه ورا برای درمان خارش و حساسیت‌های پوستی یک فکر فوق العاده است. آلوئه ورا دارای مقدار بسیار زیادی آب می‌باشد و مواد مغذی را به پوست می‌رساند که در بهبود زخم بسیار موثر است. برگ‌های آلوئه ورا دارای خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی است که برای درمان بیماری‌های پوستی، بسیار مفید است.
این گیاه فوق‌العاده دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی از جملهB2 ، B1،E ،C ،A و B 12 نیز می‌باشد که برای بازسازی پوست‌های جدید، ضروری می‌باشد. در این روش بهتر است آلوئه ورا را خرد کنید، آب آن را بگیرید و از آن روی پوست آسیب دیده بمالید و بعد از 30 دقیقه با آب بشویید.

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست

5- منتول

منتول یک روغن گیاهی است که از خانواده نعنا به دست می‌آید. این روغن، اثر سرد کننده دارد و قادر است در رهایی از خارش پوست برای شما مفید باشد. بهتر است از این روغن دو بار در روز بر روی ناحیه آسیب دیده، ماساژ دهید و تاثیرات آن را ببینید.

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست

6- سرکه سیب

سرکه سیب به دلیل دارا بود اسید استیک، خاصیت ضد عفونی کننده دارد. مردم از این ماده در گذشته به عنوان یک ضد عفونی کننده طیبعی، استفاده می‌کردند. برای استفاده از این محصول، بهتر است مقداری مساوی از سرکه سیب و آب را با هم مخلوط کنید تا کمی رقیق شود و سپس سر را با آن ماساژ دهید. بعد از این که خشک شد، سرتان را با آب گرم شست شو دهید .این درمان برای خارش سر بسیار موثر می باشد.

👌🏻این هم از روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست، حتماً این روش‌ها را در خانه امتحان کنید و از نتیجه اعجاب انگیز آنها لذت ببرید.

روش‌های ساده برای درمان حساسیت خارش پوست

علت و درمان خارش بدن را در ویدئوی زیر ببینید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.