دسته‌بندی نشده, قهوه

دلایل برای مصرف قهوه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دلایل برای مصرف قهوه، سَر و سِر قهوه، کجاست؟

دلایل برای مصرف قهوه، بسیاری از ما می دانیم که کافئین چه تاثیری بر بدن دارد و قهوه نیز با توجه به داشتن کافئین ، تاثیرات مثبتی بر ما خواهد داشت که تا زمان اثر گذاری کافئین در بدن می مانند و بعد از بین می رود. مانند :
– ذهن را هوشیار می کند.
– تمرکز را بالا می برد.
– اشتها را کاهش می دهد.
– متابولیسم را افزایش میدهد

آیا قهوه ادعای چربی سوزی دارد؟

از آنجا که یکی از مواد مهم برای بالا بردن متابولیسم بدن که همان کافئین است را داراست، بله می توان گفت قهوه به چربی سوزی و افزایش سوخت و ساز بدن کمک می کند. البته نمی توان به تنهایی به آن به عنوان یک عامل اصلی در اینباره نگاه کرد و با مصرف آن انتظار لاغری داشت. در کنار مجموعه ای از رژیم غذایی و تحرک می تواند موثر باشد.

لاغری

با مصرف قهوه، قلب شما بهتر می تپد؟

بسیار شنیده ایم که نوشیدن قهوه با سلامت قلب در تضاد است. اما مصرف مناسب و درست آن نه تنها به قلب آسیب نمی رساند، بلکه مفید نیز می باشد و خطرات قلبی را کاهش میدهد.
از آنسو ، مصرف بیش از حد قهوه سبب تپش قلب و یا سکته می شود.
مقدار بی ضرر مصرف کافئین روزانه برای  بدن، بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم و تقریبا معادل سه تا چهار فنجان قهوه می باشد.

مصرف قهوه می تواند باعث یبوست شود؟

اثرات نوشیدن قهوه در افراد مختلف ، می تواند متفاوت باشد. با توجه به عملکرد روده و معده افراد، مصرف قهوه و به طور مشخص ، مصرف زیاد آن، می تواند باعث اسهال یا یبوست شود. ممکن است سبب دفع زیاد آب از بدن شود.
مصرف زیاد قهوه همچنین گاهی بر روی اسید معده شما تاثیر سو می گذارد و در پی آن شما دچار یبوست می شوید.

اثرات زیبایی قهوه! پوست و مو هم بی نصیب نمی مانند!

نوشیدن قهوه برای کیفیت و رشد موها مفید است. دلیل آن نیز باز به قهرمان داستان یعنی کافئین بر می گردد که یاری دهنده برای  بهبود موها است.

به علت دارا بودن آنتی اکسیدان ، بر روی پوست اثر مثبتی دارد. برای تاثیر آن بر پوست ، می توانید آن را به عنوان ماسک بر روی صورت خود بگذارید. تنها کافیست مقداری از آن را در آب به شکل خمیر درآورده و بر روی پوست خود قرار دهید. از نتایج آن می توان به سفت شدن پوست و کاهش تیرگی زیر چشم اشاره کرد.

قهوه

مضرات قهوه چیست؟

در صورتیکه قهوه بیش از مقدار متعادل آن یعنی یک یا دو فنجان در روز مصرف شود ، بر سلامت قلب اثر منفی دارد. باعث تپش قلب می شود. فشار خون را بالا می برد.

موارد منع مصرف قهوه کدام است؟

– خوردن آن برای زنان باردار به دلیل اثرات سوئی که بر جنین می گذارد توصیه نمی شود.
– کودکان به دلیل کم اشتهایی ، بی خوابی و سایر اختلالات نباید قهوه مصرف کنند.
– افرادی که بیماری روده ای ، کبد و معده دارند.
– کسانی که دارای بیماری قلبی و فشار خون هستند.

قهوه نوشیدنی محبوبی است که از دیرباز علاوه بر کشورهای امریکایی و سایر کشورها ، در بین ایرانیان هم استفاده می شده است. همان طور که در بالا اشاره شد ، فوائد و مضراتی دارد. اما آنچه بر کسی پوشیده نیست آن است که مصرف صحیح و متعادل آن سودمند است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.