آموزش, ترفند آرایشی

درمان خانگی شگفت انگیز کک و مک صورت

درمان خانگی شگفت انگیز کک مک صورت

درمان خانگی شگفت انگیز کک و مک صورت

دلایل ایجاد کک و مک

(درمان خانگی شگفت انگیز کک مک صورت) فعالیت بیش از حد ملانین پوست (رنگدانه های پوست) که باعث به وجود آمدن کک و مک روی پوست میشوند.در ابتدا بسیاری از افراد کک و مک را با سایر بیماری های پوستی اشتباه می گیرند.این لکه ها می تواند روی صورت ، گونه ، بینی ، پیشانی و گاهی روی سرشانه دیده می شود . یکی  از دلایل ایجاد کک و مک آفتاب سوختگی می باشد  یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث ایجاد کک و مک میشود عوامل زنتیکی ، هورمون های پیری، عادات ضعیف در زندگی و رژیم غذایی نامناسب است.وجود این لکه ها  ممکن است باعث آزار شما شود و جذابیت شما را کم کند. البته قابل ذکر است که این لکه ها کاملا بی ضرر می باشد ومشکلات پوستی به وجود نمی آورد.

چه افرادی بیشتر در معرض کک و مک صورت قرار دارند؟

به وجود آمدن کک و مک محدودیت سنی ندارد و ممکن است افراد با سن پایین هم دچار این کله ها در روی سرشانه یا صورت شوند.اما به طور کل افرادی که موهای قرمز و پوست سفید رنگی دارند بیشتر در معرض به وجود آمدن این لکه ها قرار دارند.

درمان خانگی شگفت انگیز کک و مک صورت

راه های درمان کک و مک

درمان خانگی شگفت انگیز کک مک صورت

شیر ترش شده: شیر ترش ده به دلیل وجود اسید لاکتیک زیاد باعث کمرنگ تر شدن کک و مک می شود.برای این کار باید صورت خود را با شیر ترش شده بشویید.

درمان خانگی شگفت انگیز کک مک صورت

خامه ترش شده :خامه ترش شده نیز مانند شیر ترش شده به دلیل دارا بودن اسید لاکتیک به کمرنگ شدن کک و مک کمک می کند برای این منظور شما باید یک لایه ضخیم از خامه ترش شده را به مدت 10 دقیقه روی صورتتان قرا دهید و سپس صورتتان را با آب ولرم شست وشو دهید.

درمان خانگی شگفت انگیز کک مک صورت

گوجه فرنگی:استفاده از پوست نازک گوجه فرنگی نیز در درمان کک و مک موثر است به این صورت که روزانه دوبار پوست نازکی از گوجه فرنگی را روی صورتتان قرار دهید و سپس صورتتان را با آب ولرم بشورید .اگر قبل از انجام این عمل از آب لیمو ترش روی صورتتان استفاده کنید تاثیر آن چند برابر می شود.

زردچوبه ادویه ای که باعث روشن شدن پوست می شوود!

درمان خانگی شگفت انگیز کک مک صورت

زردچوبه دارای خواص ضد عفونی کننده ، ضدباکتریایی و ضد التهاب است که در درمان آکنه جوشش و کک مک تاثیر بسیاری دارد.میخوایم امروز یه ماسک با زردچوبه بهتون آموزش  بدیم تاهرچه سریع تر از شر کک مک ها راحت بشید.

مواد لازم:

  • 2 قاشق غذاخوری آرد
  • 1 قاشق چای خوری زردچوبه
  • و چند قطره عسل

طرز تهیه:

مواد را به خوبی مخلوط کنید و به صورت یک لایه نازک روی صورتتان قرار دهید .و اجازه دهید تا ماسک خشک شود . سپس به آرامی مواد را از روی پوست خود بردارید و سپس صورتتان را با آب بشویید. همچنین تهیه ماسک زردچوبه و آبلیمو و استفاده از آن به صورت مداوم ، نیز در از بین بردن کک و مک بسیار موثر است.
بهترین زمان استفاده از این ماسک بعد از حمام می باشد زیرا پوسستان تمیز تر است. بهتر است این ماسک را سه بار در هفته امتحان کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسید.

نکته ی قابل توجه :

! حتی بهترین ماسک های گیاهی و طبیعی و درمان های خانگی ممکن است برای همه مناسب نباشد و برای افراد ایجاد ناراحتی کند . پس حتما قبل از استفاده مقداری از این ماسک را روی دستتان امتحان کنید 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *