لاغری, blog

داروی لاغری برای افراد دارای طبع سرد و بلغمی در طب سنتی

داروی لاغری برای طبع سرد و بلغمی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

داروی لاغری برای افراد دارای طبع سرد و بلغمی در طب سنتی

یکی از بحث‌های مهم که در طب سنتی مطرح شده است بحث مزاج است. هر انسانی دارای یک مزاج مخصوص به خودش است. در طب سنتی برای انسان‌ها چهار مزاج شناخته شده است؛ مزاج دموی، مزاج بلغمی، مزاج صفراوی و مزاج سودایی. در هر انسانی یکی از این چهار مزاج بر سه مزاج دیگری غلبه می‌یابد. یکی از این مزاج ها مزاج بلغمی می باشد که افرادی که مزاج بلغمی دارند، به سختی می توانند لاغر شوند. افراد بلغمی طبع سرد و مرطوب دارند. یکی از طبع های دیگر نیز طبع سرد است. ما در این مقاله می خواهیم درباره داروی لاغری برای افراد دارای طبع سرد و بلغمی در طب سنتی برای شما توضیح بدهیم.

افراد بلغمی چه مشخصاتی دارند؟

هر کدام از مزاج های چهارگانه دارای ویژگی های مخصوص به خودشان هستند که توسط آن ویژگی ها طبع فرد شناخته می‌شود. افراد بلغمی از نظر طب سنتی طبع سرد و مرطوبی دارند. افراد با طبع بلغمی زیاد احساس سرما دارند و زبان آنها به رنگ سفید است. زمانی که دمای هوا برای افراد دیگر خوب و متعادل است، بلغمی ها احساس سردی می کنند.

این افراد وقتی غذاهای سرد مانند: ماهی ها و … را میل می کنند، بدن آنها دچار بی حالی و ضعف و خواب آلودگی می شود. افراد بلغمی صفات دیگری نیز دارند که به سفید شدن سریع موها، خارج شدن بزاق دهان در زمان خواب، فراموشی و کم حواسی، دفع ادرار، ریزش مو، پا درد و زانو درد می توان اشاره کرد. افراد بلغمی همه ویژگی های طبع خودشان را ندارند و هر فردی بسته به شرایط بعضی از آن ویژگی ها را دارد. اگر در یک نفر بعضی از این ویژگی ها باشد نشان از غلبه بلغم در آن شخص است.

انسان های بلغمی چه چیزهایی باید بخورند؟

افرادی که بلغمی هستند با روش‌هایی می‌توانند به حالت تعادل و لاغری برسند. این افراد نباید از غذاهای سرد مانند خیار و میوه های ترش استفاده کنند. غذاهایی که طبع سرد دارند باعث می‌شود که بلغم آنها تشدید شده و ویژگی هایی که در آن شخص بروز کرده نیز تشدید یابد.

 استفاده از غذاهایی که سرد هستند مانع از لاغری سریع افراد بلغمی می شود. افراد بلغمی برای لاغری قوی خانگی لازم است از غذاهای گرم استفاده کنند. ما در ادامه به بعضی از این مواد شاره می‌کنیم.

1- ادویه جات مانند: خردل، موسیر، زنیان، زیره، زنجبیل، دارچین

2- سبزیجات مانند: مرزه ترخون ریحان نعناع جعفری

3- کدوتنبل، لیمو‌ترش، کلم، مارچوبه،

4- گوشت گوسفند، گوشت کبوتر، گوشت گنجشک و گوشت شتر.

استفاده از این غذاها برای لاغر شدن بلغمی ها موثر است.

انسان های بلغمی چه بخورند

افراد بلغمی چگونه لاغر شوند؟

هر انسانی اگر مناسب با طبعی که دارد، غذاهای سازگار با آن طبع را استفاده کند، بدن او به وزن ایده‌آل خواهد رسید. این روش به عنوان یک روش لاغری برای افراد بلغمی شناخته شده است. بهترین رژیم لاغری برای این چنین افراد این است که برنامه غذایی مناسب با طبع خودشان داشته باشند و از موادی که در قسمت قبل توضیح دادیم اجتناب کنند و موادی که لازم است از آنها استفاده کنند آنها را ترک نکنند.

افراد بلغمی برای لاغر شدن به چه نکاتی باید توجه داشته باشند؟

در مکان‌هایی که مرطوب است و فصل هایی که سرد است مانند زمستان بلغم در افراد بلغمی افزایش می یابد. به همین خاطر در چنین زمان‌هایی غذاهایی که برای افراد با مزاج بلغمی مناسب نیست، باید بسیار کم مصرف شود و اگر مجبور به خوردن غذاهای سرد شدند آن غذاها را با مصلح خود بخورند تا طبع آن غذا معتدل گردد.

این افراد باید خوابیدن بعد از غذا خوردن را فراموش کنند چون این کار باعث تجمع بلغم در بدن نشان خواهد شد. کسانی که مزاج بلغمی دارند باید ناهار را سبک میل کنند و بعد از ناهار نخوابند.

طبع سرد چه علائمی دارد؟

انسان هایی که دارای طبیعت سرد هستند بسیار حساس و وسواسند. این افراد دارای حافظه ضعیفی هستند و زود عقیده خود را تغییر می دهند. افراد سرد مزاج باید از غذاهای سرد و مرطوب و غذاهای سرخ کرده اجتناب کنند.

افراد سرد مزاج چگونه لاغر می شوند؟

کسانی که به دنبال داروی گیاهی لاغری و داروی لاغری طب سنتی می گردند باید بدانند که افراد سرد مزاج برای لاغری باید در وعده صبحانه از غذاهایی که گرم هستند استفاده کنند مانند: مربا، گردو، عسل و انجیر، مویز و نان گندم. این افراد باید شام را سر شب میل نمایند.

افراد سرد مزاج برای لاغری چه چیزهایی نباید بخورند؟

افراد سرد مزاج باید از غذاهایی که سرد هستند اجتناب کنند. استفاده از برنج، ماکارونی، بادمجان، خیار، گوجه و غذاهایی مانند این ها برای افراد سرد مزاج توصیه نمی شود.

آنچه سرد مزاج برای لاغری باید بخورند

آیا آب درمانی برای رفع چاقی افراد سرد و تر موثر است؟

یکی از راه هایی که برخی پیشنهاد می‌کنند رفع چاقی به وسیله آب درمانی است. این افراد می گویند  افراد چاقی که طبع سرد و تر دارند، می توانند با آب درمانی لاغر شوند. ولی این راه، راهی اشتباه است زیرا آب باعث می شود که وزن شخص زیاد شود و چاقی او بیشتر گردد .

علت این که آب درمانی وزن این افراد را افزایش می دهد این است که آب دارای طبیعت سرد و تر است همین طور چربی نیز دارای طبعی سرد و تر است به همین خاطر انسانی که از روش آب درمانی استفاده می کند بیشتر چاق می گردد. روش آب درمانی برای افراد با طبع سرد و تر نتیجه عکس دارد و چاقی را زیادتر می کند. روش آب درمانی را به عنوان رژیم لاغری فراموش کنید.

جمع بندی

انسان ها دارای مزاج چهارگانه هستند. روش های لاغر شدن این است که هر انسانی طبع خودش را بشناسد و طبق طبع و مزاج خودش اقدام به آماده کردن یک برنامه غذایی کند که داشتن برنامه غذایی مناسب با طبع خودش می تواند آن ها را با سریع ترین راه لاغری به لاغری خوب و مدنظرشان برساند و کاهش وزن سریع را با داروی گیاهی تجربه کنند. ما در این مقاله به رژیم لاغری و داروی لاغری برای افراد دارای طبع سرد و بلغمی در طب سنتی اشاره کردیم و راه های لاغری طب سنتی که پیشنهاد می‌دهد را توضیح دادیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.