معده درد, blog

معرفی انواع دارو های گیاهی برای معده درد

معده
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

داروهای گیاهی برای معده درد کدامند ؟

 1. دمنوش تقویتی معده
 2. عرقیات تقویتی معده
 3. پودر تقویت معده
 4. شربت تقویت معده
 5. قرص تقویت معده

داروهای گیاهی برای معده درد
امروز در این  نوشته سعی کرده ایم  شما را با انواع دارو های گیاهی برای تقویت معده و رغع مشکلات گوارشی آشنا کنیم و راه کارهایی را برای افرادی که از این مشکل همیشگی رنج می برند معرفی کنیم.
تا آخر این مقاله همراه ما باشید و ما را در سایت عطاری آنلاین دنبال کنید.

انواع قرص های گیاهی تقویت معده

 1. قرص سیناگل

شرکت داروسازی سینا فراور برای درمان سوزش و دردهای معده با استفاده از مواد ارگانیک (نظیر گل سرخ، سنبل الطیب، شیرین بیان ) قرص گیاهی سیناگل 60عددی را تولید و عرضه کرده است که با اثر كاهش فعاليت CNS ممكن است باعث تقويت اثر آرامبخشي داروهاي آرامبخش شود .

نحوه مصرف قرص سیناگل : روزی سه مرتبه و هر بار یک یا دو قرص بعد از غذا میل شود.

قرص گیاهی سیناگل 60عددی سینا فرآور

2.کپسول گاسترینا فراطب

کپسول گاسترینا از شرکت فراطب ترکیبی طبیعی برای درمان مشکلات گوارشی می باشد. از این محصول می توان برای تقویت عملکرد روده و معده و هم چنین درمان سوء هاضمه بهره برد

گاسترینا

و به دلیل ترکیبات سازنده آن، سردی و تری معده و روده را برطرف کرده و باعث هضم و جذب بهتر مواد غذایی در بدن می شود.

نحوه مصرف کپسول گاسترینا  : روزانه دو عدد از کپسول هارا در میان وعده های غذایی را به همراه آب فراوان میل شود .

3. قرص دایجستر سینا فرآور

قرص تقویت معده گیاهی دایجستر محصولی از شرکت دارویی سینا فرآور می باشد که به عنوان بهترین قرص تقویت معده شناخته می شود و برای تقویت معده و کبد مورد استفاده قرار می گیرد.
قرص دایجستر، ترکیب کاملا گیاهی از موادی مانند زیره سیاه، فلفل سیاه، زنجبیل و بوره ارمنی است که  علاوه بر تقویت معده و کبد، خاصیت هاضم و آنتی رفلاکس دارد.

نحوه مصرف قرص دایجستر :
روزانه بعد از هر وعده غذا 2 عدد قرص به همراه آب فراوان میل شود.

قرص دایجستر سینا فرآور

انواع شربت های گیاهی برای تقویت معده

 1. تونیک مقوی معده (انبرباریس دوایی) نیاک

تونیک مقوی معده محصول شرکت داروسازی نیاک بوده و یک داروی عالی برای تقویت معده به شمار می رود.
مصرف شربت گیاهی اکسیر مقوی معده نیاک به درمان سوءهاضمه، اختلالات و مشکلات گوارشی و سردردهای خارشی و گرم بدن کمک می کند و برای مقابله با حالت های تهوع پشت سرهم و آزاردهنده ی دوران حاملگی نیز مفید است. افرادی که از کمبود اشتها و یا نفخ شدید رنج می برند، می توانند از تونیک مقوی نیاک برای رفع این مشکلات بهره بگیرند.
داروهای گیاهی برای معده درد

 

شربت انبرباریس

نحوه مصرف شربت انبرباریس : باید بین 2 تا 3 پیمانه از آن را بعد از خوردن غذا میل نمایید. اما برای افزایش اشتها و میل به خوردن غذا لازم است که 2 تا 3 پیمانه از شربت را 30 دقیقه قبل از غذا میل کنید.

2. اکسیر مقوی معده دکتر خیراندیش

اکسیر مقوی معده محصولی از شرکت داروسازی دکتر خیر اندیش می باشد که سال هاست کیفیت و اثر بخشی دارو را مهمترین اولویت خود در تولید محصول قرار داده است. این محصول همانطور که از نامش مشخص است، تقویت کننده معده و هاضمه بوده و به درمان اختلالات گوارشی و رفع سوء هاضمه کمک می کند.
نحوه مصرف : ﺣﺪاﻛﺜﺮ ﻫﺮ 8 ﺳﺎﻋﺖ 1 ﻗﺎﺷﻖ ﻣﺮﺑﺎﺧﻮری و ﺣﺪاﻗﻞ ﻫﺮ ﺷﺐ 1 ﻗﺎﺷﻖ ﻣﺮﺑﺎﺧﻮری میل شود .

اکسیر مقوی معده دکتر خیراندیش

پودر گیاهی برای درمان معده درد عصبی

 1. پودر تقویت معده بوعلی دارو

پودر تقویت معده 100 گرمی محصول شرکت داروسازی معتبر بوعلی دارو بوده و از ترکیب گیاهانی نظیر بارهنگ آویشن شیرازی مرزه سیاهدانه  و زیره سیاه تشکیل شده است .
 که برای درمان دردهای گوارشی و درمان ور م معده بسیار موثر است .
داروهای گیاهی برای معده درد

پودر تقویت معده بوعلی دارو

توجه داشته باشید که بروز مشکل در سیستم گوارشی ممکن است در اندام های دیگر نیز اختلال ایجاد کند و باعث تولید مواد سمی در بدن کرده و تامین مواد ضروری بدن دچار اختلال می شود.
پودر تقویت معده یک پیشنهاد مناسب برای حل این مشکل می باشد.

نحوه مصرف پودر تقویت معده بوعلی دارو : یک قاشق چای‌خوری از پودر را در نصف لیوان آب جوش دم کرده و با یک قاشق چای‌خوری عسل هر روز عصر میل شود.

2. پودر تقویتی معده گیاهی عطاری آنلاین

از ترکیب تعدادی از گیاهان دارویی که دارای طبع گرم و خشک و ملین می باشند ، تهیه شده است و برای کسانی که گوارش آنها از طبعی سرد برخوردار هستند و از ورم و نفخ و درد معده و روده ها رنج می بزند ، بسیار مفید و موثر است.

ترکیبات تشکیل دهنده پودر معده گیاهی : زیره ، زنیان ، آویشن ، نعنا ، پونه کوهی ، تخم گشنیز ، شیرین بیان ، تخم شوید ، تخم شنبلیله ، رازیانه

 

پودر تقویت معده

نحوه مصرف پودر تقویت معده گیاهی : یک قاشق چای‌خوری از پودر را در نصف لیوان آب جوش دم کرده و با یک قاشق چای‌خوری عسل یا برای تاثیر گذاری بیشتر به همراه یک استکان عرق نعنا هر روز عصر میل شود.

3. پودر قاووت تقویت کننده معده
قاووت یک بمب انرژی بسیار مقوی با طبع گرم است که دارای گیاهان دارویی مفید برای تقویت معده از جمله جوز هندی ، شاهدانه ، سیاه دانه ، خشخاش ، عاعاقرحا ، افتیمون ، جدوار سفید ، زنیان ، رازیانه ، زنجبیل ، دارچین ، شقاقل و زعفران …. می باشد.
داروهای گیاهی برای معده درد

 

قوتو چهل گیاه 100 گرمی

نحوه مصرف قووتو برای معده : قاووت را می توان به عنوان شیرینی و یک میان وعده مقوی و انرژی زا میل کنید و بدون افزدونی هم میتوان استفاده کرد اما برای مزه بهتر میتوان به همرا شیر،چایی یا آب جوش استفاده کرد . حتی میتوان در اسموتی های تابستانی و معجون اضافه کنید مزه بسیار لذیذی را به آب میوه شما می بخشد .

انواع عرقیات گیاهی برای درمان معده درد

با مصرف عرق های گیاهی برای معده درد بعد از غذا و یا قبل از آن بسته به نوع عرق گیاهی و نحوه مصرف آن در درمان این بیماری خودتان را از این درد همیشگی راحت کنید

 1. عرق چهل گیاه

این عرق چهل گیاه بادشکن و درمانگر رفلاکس معده ورم معده می‌باشد. و جزء قطعی ترین داروی گیاهی برای درمان مشکلات گوارشی و تقویت معده می باشد

 1.  عرق چهار گیاه برای تقویت معده

عرق چهار گیاه با خواص اشتها آوری در به تنظیم اشتها کمک می‌کند بنابراین مصرف چهار عرق برای افرادی که مشکل بی‌اشتهایی دارند مفید و تاثیرگذار است. و میتواند گزینه ای عالی برای تقویت معده و درمان مشکلات دستگاه گوارش باشد . چهار عرق دارای خواص ملینی و مدر است و می‌تواند موجب درمان یبوست و بهبود هضم شود.

نحوه مصرف چهار عرق : برای اینکه بتوانید حداکثر بهره را از خواص چهار عرق ببرید کافی است یک فنجان از چهار عرق را در یک لیوان آب سرد حل کنید و از این ترکیب پس از صرف وعده غذایی خود استفاده کنید.

3. عرق نعنا فلفلی

دیگه همه ایرانی ها می دونن که مامان بزرگا برای دل دردشون چی تجویز میکردن ، اصلی ترین راه درمانی نعنا درمان درد معده است.
عصاره‌ی عرق نعنا پع فلفلی غلظت بالا و طبع گرمی دارد و می‌تواند در درمان نفخ، دل پیچه، دل درد، گرمازدگی و رفع سکسکه حتی برای کودکان نیز موثر باشد.
البته به یاد داشته باشید عرق نعنا و عرق چهل گیاهی برای افردای که معده اسیدی دارند اصلا توصیه نمیشود

عرق نعنا دو آتیشه

انواع دمنوش های تقویتی برای درمان معده درد

نوشیدن دمنوش ها از قدیم الیام برای درمان انواع بیماری ها حتی بیماری های مشکلات گوارشی بسیار موثر بوده ، اما باید نحوه مصرف و طرز تهیه آن را به درستی بلد باشید تا برای شما کار ساز باشد .

 1. دمنوش آویشن برای نفخ شکم

دمنوش آویشن ، را در طب سنتی به عنوان گیاهی شفابخش برای هضم صحیح غذا و از بین بردن نفخ و گاز معده و سوء هاضمه توصیه می‌شود، حتی  روغن‌های فرار آویشن خاصیت ضد نفخ دارند، فنول‌هایموجود در این گیاه هم با توانایی ضداسپاسمی، گرفتگی عضلات روده را از بین می‌برند.

 

معجون دفع بلغم

 طرز تهیه دمنوش آویشن و زیره برای درمان معده درد

مواد لازم : 250 گرم آویشن ، 50 گرم زیر ( الزامی نیست ) ، 2فنجان آب
برای تهیه این دم‌نوش آویشن و زیره را با دو فنجان آبجوش مخلوط‌ کنید و آن را بافاصله حداقل یک ساعت قبل از غذا بنوشید تا هم اشتهای شمارا کم کند و هم به فعالیت باکتری‌های مفید در هضم غذا کمک کند.

2. دمنوش زنجبیل برای درمان معده درد های عصبی

 زنجبیل حاوی ترکیباتی به نام گینجرول است که خاصیت ضدالتهاب دارد. مواد داخل زنجبیل به هضم غذا کمک زیادی می‌کنند و باعث تجزیه ذرات غذا می‌شوند.
البته توصیه من به شما این است که برای تاثیر گذاری بیشتر مقدار گل ختمی هم به دمنوشتان اضافه کنید  زیرا گل ختمی به دلیل پلی فنول‌هایی که در خود دارد باعث آرامش سیستم گوارش میشود که برای معده درد های عصبی بسیار کار ساز است .

دمنوش زنجبیل

طرز تهیه دمنوش زنجبیل لیمو برای درمان نفخ شکم

مواد لازم: 250 گرم زنجبیل ( بهتر است تازه و خام باشد ) ، 2 فنجان آب ، یک قاشق غذاخوری عسل ، نصف یک عدد لیمو
برای تهیه کافی ایست پوست زنجبیل را با پوست کن بگیرید و سپس آن را به صورت ورقه های نازکی برش دهید یا آن را رنده کنید .
سپس آب را در قوری به جوش آورید و تکه های زنجبیل و لیمو را به آن اضافه کنید، قوری را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه کمی خنک شود و در نهایت برای طعم بهتر عسل گون به آن اضافه کنید و میل کنید .

دمنوش رازیانه باعث ملین شدن معده شده و در نتیجه یبوست را درمان می‌کند.
اگر از یبوست رنج می برید کافی ایست به مدت 40 روزه روزانه یک فنجان چای رازیانه بنوشند تا متوجه معجزه آن شوید .

3. دمنوش رازیانه برای خداحافظی با نفخ معده

دمنوش ارزیانه به دلیل خاصیت قوی ضد التهاب و ضد اسپاسم که دارد برای نفخ گاز معده و مشکلات گوارشی مانند نفخ و اسپاسم و حتی سندرم تحریک پذیر روده کمک بسیار قوی میباشد .
از این رو مصرف آن به رفع گاز و آرام کردن دیواره روده در طب سنتی بسار تکرار شده است . 

رازیانه
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.