قهوه

حقایقی جالب در مورد قهوه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

حقایقی جالب در مورد قهوه

حقایقی جالب در مورد قهوه ،  و سوالات متداول پیرامون قهوه که در این مقاله می خوانید.

قهوه چند نوع گونه اصلی دارد؟

قهوه بیشتر از 120 گونه‌ مختلف دارد و از خانواده روناسیان می باشد. در میان آن ها دو گونه‌ی ربوستا و عربیکا پر اهمیت هستند. لیبریکا، علاوه بر این دو یکی  از گونه‌های شناخته شده و معروف دیگر است که از نظر  طعمی و همینطور از لحاظ شخصیتی خصوصیاتی میانی دارد؛ میان ربوستا و عربیکا.

رست قهوه چه اثری در کیفیت قهوه می گذارد؟

رست قهوه مرحله ای از فرایند آماده سازی دان های قهوه جهت استفاده و  دم آوری از آن، محسوب می شود و اگر قهوه برشت یا رست نگردد، دانه ای سخت و سفت خواهد ماند که تقریبا هیچ بو و طعمی ندارد و بعد ازفرآیند رست است که انواع  مزه و طعم در آن ایجاد می گردد. در کل تمام شاخصه های طعمی پس از رست دانه ها به وجود می آید.
اما توجه کنید که مرحله ی رست اگر به درستی انجام نگیرد، کیفیت قهوه را می تواند تحت تاثیر خود قرار دهد؛ شدت مزه و طعم را تغییر دهد یا دانه را بسوزاند. 

انواع رست قهوه

تفاوت قهوه های تجاری و تخصصی در چیست؟

انواع قهوه به 2 دسته کلی تقسیم می‌گردد. قهوه های تخصصی و قهوه های تجاری.

نوع تجاری با متد و روش‌های ماشینی تولید  و برداشت می‌گردد. و  فقط میزان تولید، مشخص کننده کیفیت کار می باشد ولی در نوع قهوه تخصصی عطر نهایی، طعم و کیفیت تعیین کننده هستند

شایدبرایتان سوال شود: چگونه می‌توان این دو نوع را از هم تشخیص بدهیم؟

چواب سوالتان این است: از کاشت قهوه یعنی همان مرحله‌ی نخستین .
عقیده غالب مردم بر این است که قهوه هایی که با دست برداشت می شوند در دسته ی قهوه های تخصصی قرار می گیرد، و قهوه هایی که با روش های ماشینی برداشت می شوند در دسته تجاری تقسیم بندی می شود، ولی بایددقت کنیم امروزه دیگر به این صورت نیست و دسته بندی و ارزیابی قهوه ها با توجه به کیفیت آن ها است.

قهوه هایی که در کیفیت پایین تردسته بندی می شوند، (دیکف ها و قهوه های معیوب و قهوه های شکسته که در مقالات دیگر مفصل تر توضیح داده ایم) در دسته ی قهوه های تجاری قرار می گیرند و با قیمت کمتری وارد بازار می شوند و البته از پیچیدگی طعمی پایین تری هم برخوردارند. ولی قهوه های تخصصی پیچیدگی  عطری و طعمی گسترده تری دارند و به در نتیجه با قیمت بیشتری عرضه می گردند.

وقتی که شما مراحل کشت و برداشت را با دست و با دقت و به‌صورت وسواس‌ گونه انجام می‌دهید، فنجان قهوه شما طعم خوشمزه‌ و دل‌نشینی خواهد داشت. که  نتیجه‌ی ساعت‌ها زحمت مزرعه‌داران و کارگران و سال‌ها تجربه را قهوه‌ی تخصصی می‌نامند.

.

قهوه تخصصی

آیا اکو سیستم تاثیری در انواع قهوه دارد؟ و تفاوت قهوه در مناطق مختلف در چیست؟

همان طور که اقلیم و آب و هوا در خصوصیات انسان ها اثر مستقیم می گذارد، ویژگی های اکوسیستم و خاک هم به همان شکل در تولید و کشت قهوه اثر گذار است. همان طور که می دانید، تنها در منطقه ی مشخصی به نام “کمربند قهوه” که بر روی خط استوا قرار دارد است که قهوه  قابل کشت می باشد. دانه های قهوه با توجه به منطقه و محیط کشت آن در سراسر جهان از گوناگونی بسیاری برخوردار است و هر ناحیه ای با توجه به میزان دما، رطوبت، ارتفاع مناطق، میزان بارش، نوع خاک و عوامل دیگر، محصولات متفاوتی را به وجود می آورد. به همین دلیل هم اگر یک دانه ی قهوه ی واحد را در نظر بگیرید و آن را در سه نقطه ی متفاوت آب و هوایی مختلف کشت کنید، قطعا سه نوع کیفیت متفاوت از یکدیگر برداشت خواهید کرد.

کمربند قهوه

چه ساعتی برای مصرف قهوه مناسب است؟

این مورد بیشتر جنبه ای فردی و شخصی دارد زیرا ذائقه هر شخص و واکنش بدنی افراد با یکدیگر متفاوت است و همچنین نوع و علت مصرف هر شخص از قهوه فرق دارد نمی توان نسخه ی واحدی را برای همه در نظر گرفت. فرد باید با توجه به نوع زندگی و ساعات خواب و بیداری خود بهترین ساعت را برای استفاده از قهوه بداند. در مقاله ای جدا گانه انتخاب نوع و ساعت صرف قهوه را با توجه به نیاز افراد به طور مفصل توضیح داده ایم. برای خواندن آن اینجا کلیک کنید.

چرا انرژی دریافت شده بعد از اسپرسو بیشتر از قهوه های دمی است؟

همانطور که می دانیم، فرآیند آماده سازی قهوه به روش قهوه های دمی و اسپرسو   با هم تفاوت دارد. و برای همین آن چه که در روند عصاره گیری قهوه در متد اسپرسو رخ می دهد، باعث خروج بیشتر مواد محلول از قهوه می گردد که کافئین یکی از این مواد است. از آنجایی که این میزان مواد خارج شده در مقدار کم تری از نوشیدنی قرار دارد؛ به همین علت، پس از خوردن اسپرسو افزایش انرژی بیشتری در شخص حس می شود.

تفاوت انرژی اسپرسو و قهوه دمی

علت گذاشتن آب در کنار قهوه در کافه ها چیست؟

از آداب سرو قهوه قرار دادن لیوان کوچک آب کنار قهوه است که ریشه در گذشته می گیرد که معمولا امروزه هم در کافه ها  انجام می گیرد؛ از آن آب، می توان بعد از میل کردن قهوه و یا قبل از آن استفاده کرد که در هر دو صورت برای تازه تر شدن سلول های چشایی و تمیز شدن زبان از مزه ها است. و همچنین برخی برای پاک شدن ذرات و رنگ قهوه از روی دندان بعد از خوردن آن آب می نوشند.

چه اطلاعاتی برای خرید آسیاب قهوه نیاز است؟

 پیش از خرید آسیاب قهوه  بهتر است بدانیم برای چه روشی آسیاب نیاز داریم،  درست است که همه ی آسیاب ها در کل یک کار را انجام می دهند، اما دقت کنید هر آسیابی برای یک روش از دم آوری بهتر نتیجه می دهد. به طور مثال آسیاب هایی که  تیغه های تخت دارند برای اسپرسو مناسب ترند ولی  بهتر است برای قهوه های دمی از آسیاب هایی که تیغه های مخروطی دارند استفاده کنید. 

برای خرید آسیاب قهوه چه اطلاعاتی نیاز است؟

چگونه قهوه دی کف تولید می شود؟

 قهوه ایی که 97 % از  کافئین آن قبل از رست شدن استخراج شده باشد دی کف گویند. روش های مختلفی برای حذف کافئین از قهوه وجود دارد، که در آنها از حلال های آلی، دی اکسید کربن و یا آب به عنوان حلال برای خارج کردن کافئین استفاده می شود.
بهترین آنها فرایند استخراج غیر شیمیایی توسط دی اکسید کربن (CO2) است. در این روش دانه های قهوه سبز در CO2 مایع خیس می شوند و با ایجاد شرایط خاص کافئین از آن استخراج می شود. سپس قهوه ها را خشک می کنند و بعد طبق روال عادی، قهوه رست و بسته بندی می شود.

فرایند دی کف کردن قهوه

ارزیابی قهوه از روی تفاله ممکن است؟

معمولا بعد از نوشیدن قهوه می شود آن را ارزیابی کرد اما می توانید با نگاه کردن به تفاله قهوه بعداز دم آوری هم روند و نتیجه را بررسی کنید و به شاخصه هایی چون میزان تلاطم و یا چنلینگ و یا به یکنواختی روند عصاره گیری تا حدودی پی برد.

تلاطم چه اثری در عصاره گیری دارد؟

در واقع  تلاطم در روند دم آوری قهوه باعث می شود اصطحکاک بین آب گرم و ذرات بیشتر شود و در نتیجه منجر به عصاره گیری بیشتر از قهوه می گردد.

تلاطم در قهوه

ارتفاع ریزش آب و فشاری که در اثر آن ایجاد می شود در دماوری قهوه تاثیر دارد؟

مطلع اید که ارتفاع ریزش آب باعث فشار می گردد و فشار در دم آوری موجب  عصاره گیری بیشتر از ذرات قهوه می گردد، ولی باید با کنترل بیشتری انجام بگیرد تا عصاره گیری بیش از اندازه صورت نگیرد.

گرم شدن قهوه در زمان آسیاب کردن چه تاثیری در دم آوری می گذارد؟

گاهی فعالیت زیادِ دستگاه یا کند شدن تیغه ها باعث گرم شدن ذرات پودر قهوه در هنگام آسیاب کردن می شود که این اتفاق موجب عصاره گیری بیش از حد از ذرات قهوه می شود.

جنس فیلترهای کاغذی چه تاثیری بر قهوه دارد؟

از آنجا که جنس فیلترها براساس متریال و بافتشان متفاوت است، و هر کدام ویژگی های خود را دارند و در میزان دریافت مواد محلول و جذب آن در نوشیدنی نهایی اثر مستقیم می گذارد.

فیلتر قهوه ساز

چرا گاهی قهوه بادی مناسب دارد ولی طعم آن آبکی می شود؟

شدت طعم قهوه به میزان خود قهوه وابسته است، اما بادی، هم به  مقدار و هم درجه آسیاب قهوه بستگی دارد؛ اگر مقدار قهوه کم تر از حد باشد ویا اگر درجه آسیاب ریز باشد، این اتفاق می افتد و قهوه طعم آبکی می دهد.

روش محاسبه میزان آبی که قهوه ی آسیاب شده در زمان دم آوری جذب می کند چگونه است؟

به طور کلی در اسپرسو هر 1 گرم قهوه 1 گرم آب و در قهوه های دمی هر1 گرم قهوه 2 گرم آب جذب می کند.

برای تهیه قهوه سرد از چه نوع قهوه ای استفاده کنیم بهتر است؟

برای آن که در قهوه سرد دم زمان عصاره گیری طولانی تر می باشد بهتر است تا از قهوه های لایت رست یا برشت روشن استفاده شود.

تنظیم آسیاب قهوه

تنظیم آسیاب قهوه چگونه است؟

بهتر است نظیم آسیاب قهوه  هر روز انجام پذیرد؛ برای آن که قهوه بخاطر واکنش های شیمیایی مدام در حال تغییر است. هنگامی که تصمیم به تغییر درجه ی تیغه ها دارید بهتر است، ابتدا مقدار اندکی قهوه درون محفظه آسیاب بریزید و آرام و آهسته تیغه ها را به جهتی که قصد دارید ( درشت یا ریز) حرکت دهید تا به درجه ی مناسب برسید.

پس از رست قهوه چه مدت زمانی لازم است تا بتوانیم ان را بسته بندی کنیم؟

قهوه ی که تازه برشت کرده اید بهتر است پس از یک روز بسته بندی شود. توجه کنید همیشه یک زمان ثابت را برای بسته بندی اعمال کنید تا خودتان یا مشتری هایتان کیفیت ثابتی را بچشند و تجربه کنند.

آیا از بوی قهوه می توان آن را ارزیابی کرد؟

 مزه و طعم قهوه پس از چشیدن آن مشخص می گردد. و بوی آن به تنهایی برای قضاوت کافی نیست.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.