بهترین قهوه برای ورزشکاران

بهترین قهوه برای ورزشکاران ،  یکی از پر طرفدارترین نوشیدنی هایی که قبل از تمرین استفاده می شود قهوه است. قهوه هم کم هزینه است و هم سرشار از کافئین. و بسیار برای افزایش عملکرد شما در هنگام ورزش موثر است.

بهترین قهوه برای ورزشکاران

فواید قهوه برای ورزشکاران

قهوه به آسانی جذب بدنمی شود و بعد از تقریبا 60 دقیقه، میزان کافیین در خون افزایش می یابد.  بهترین قهوه برای ورزش و  ورزشکاران، قهوه اسپرسو است، چون کافئین آن خیلی سریع جذب بدن می‌گردد. قهوه به دو صورت به ورزشکاران کمک می‌کند: اول، انرژی مورد نیاز ورزشکار برای ورزش کردن را بالا می برد و دوم، خستگی تمرین را کاهش می دهد.

بهترین زمان خوردن قهوه برای ورزشکاران

خوردن کافئین یک ساعت قبل از شروع فعالیت ورزشی، غلظت پلاسما را بالا برده و عملکرد را بهبود می دهد که روشی عالی برای خارج کردن انرژی بیشتر از، ذخیره های چربی بدن در طول فعالیت فیزیکی می باشد.

کافئین موجود در قهوه شروع خستگی ماهیچه ها را به تاخیر می اندازد و به بدن کمک می‌کند تا برای انرژی مصرفی خود از ذخایر چربی استفاده کند.
درضمن برای کربوهیدرات ها امکان ذخیره سازی فراهم می شود و به این ترتیب میزان عملکرد بدن بیشتر شده و می‌توان برای مدت طولانی تری ورزش کرد.
در آن دسته از حرکات ورزشی که هوازی بوده و بدن اکسیژن بیشتری مصرف می‌کند، نوشیدن قهوه زمان خستگی را 10 تا 20 درصد به تاخیر می اندازد.

بهترین قهوه برای ورزشکاران

بهترین قهوه برای ورزشکاران

زمان و مقدار مصرف قهوه قبل از ورزش

نوشیدن قهوه قبل از انجم فعالیت های ورزشی باعث بهتر شدن همه‌ی شاخص های عملکرد شناختی (تمرکز، مهارت های روانی حرکتی، توجه و ..) می شود و این علائم با خوردن 2 – 13 میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم وزن بروز می کند.

البته توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد قهوه موقع ورزش، موجب کمتر شدن میزان خون رسانی به ماهیچه های قلب می شود و کارایی ورزشکار را کاهش می دهد.

به طور کامل می‌توان گفت میزان کافئین مصرفی مورد نیاز قبل از انجام یک فعالیت ورزشی در حدود 4/5 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن می باشد.

 

خوردن قهوه بعد از تمرین خوب است؟

بر عکس گفته عموم که نوشیدن قهوه بعد از تمرینات ورزشی را خوب و موجب رفع خستگی می دانند کاملا دقت کنید که به همان اندازه که مصرف کافئین قبل از ورزش مفید است، بعد از ورزش ضررهای خاص خود را دارد.بهترین قهوه برای ورزشکاران
زیرا بعد از تمرین بدن یک وعده غذایی کامل نیاز دارد تا در روند  بازیابی قوای از دست رفته و بهبود خود از آن کمک بگیرد، نه کافئین چون این ماده از بالا رفتن فرایند تولید پروتئین جلوگیری می‌کند و در واقع مزاحم عضله سازی می شود.

قهوه برای ورزش خوبه یا نه

بهترین قهوه برای ورزشکاران

قهوه فوری برای ورزشکاران

قهوه‌های فوری مثل  علی کافه و نسکافه و… دارای افزودنی هستند  و سالم نیستند.
کافئین آن هان هم به میزان اسپرسو نیست. اما اگر  راهی برای خوردن قهوه نیافتید،می توانید از قهوه فوری استفاده کنید.بهترین قهوه برای ورزشکاران

نوشابه انرژی‌زا مناسب است؟

 خودتان حتما می‌دانید که نوشابه انرژی زا عوارض بسیاری دارد. از مشکلات گوارشی گرفته تا پوکی استخوان. پس بهتر است از قهوه خالص و سالم استفاده شود.

خرید بهترین قهوه برای بدنسازی

قهوه ترکیبی سوپر کافئین  که با ترکیب 100% روبوستا با رست مناسب و کافئین بالا تهیه شده است، به جهت نگاه دقیقی که در تهیه آن شده است به ورزشکاران توصیه می شود.
بهترین قهوه برای ورزشکاران

بهترین قهوه برای ورزشکاران

خرید بهترین قهوه برای سرکار

بهترین قهوه برای ورزشکاران

بهترین قهوه برای شادابی در محل کار

تقریبا  43 درصد از کارمندان روز کاری خود را با قهوه شروع می کنند و در طول روز هم آن را می نوشند؟
بعضی از ما عادت کرده ایم که با چای روزمان را  شروع کنیم اما باید بگویم که کافئینی و انرژی که یک فنجان قهوه به شما می دهد بسیار بیشتر از چای هست و باعث می شود عملکرد شما سر کار به بیشترین حد خود برسد.
بهترین قهوه برای مصرف روزانه، یا بهترین قهوه برای شادابی و سر کار چیست؟
به طور کلی بهترین انتخاب، قهوه ای است که میزان کافئین بالایی داشته باشد. اسپرسو یکی از بهترین قهوه ها برای یک روز کاری است که میزان کافئین بالایی دارد و سریع ترین راه برای افزایش انرژی شماست.  و این انرژی در بدن شما چندین ساعت ماندگاری دارد.
امریکانو  انتخاب دیگر برای خرید قهوه مناسب  برای محل کار، می باشد. امریکانو اسپرسوی رقیق است، اگر دستگاه نداریدآب جوش را به یک شات اسپرسوی خود اضافه کنید. امریکانو می تواند انرژی شما را بوست کند. 

امریکانو برای محل کار

اگر دستگاه اسپرسو ساز در محل کارخود دارید که به راحتی می توانیدبا آن اسپرسو تهیه کنید. مقدار کافئین یک شات آن 175 میلی گرم است. اما  اگر دستگاه قهوه ساز در محیط کاری ندارید برای خرید بهترین قهوه ساز در محل کار به شما موکاپات و فرنچ پرس را پیشنهاد می کنیم. 
فرنچ پرس کافئین آن 80 تا 135 میلی گرم است. و  قیمت مناسبی  نیز دارد.  چرا مقدار کافئین فرنچ پرس نسبت به دستگاه اسپرسو کمتر است؟ علت آن درشت بودن سایز آسیاب قهوه فرنچ پرس است.

 موکاپات: موکاپات وسیله ای است که خیلی راحت می توانید با قیمت مناسب تهیه اش کنید. یک فنجان قهوه آن  حدود  105 میلی گرم کافئین دارد و یک وسیله عالی برای تهیه قهوه سر کار هست. و به شکل روگازی دم آوری می شود. بهتر است حجم متناسب با تعداد فنجان خریداری کنید.

بهترین قهوه برای ورزشکاران

قهوه برای پذیرایی از مهمان چی خوبه

بهترین قهوه برای ورزشکاران

مناسب ترین قهوه برای پذیرایی از مهمان

منظور از مهمانی، یک جمع  دوستانه یا خانوادگی چند نفره است. اگر تعداد 2-3 نفر باشد، اسپرسو می تواند گزینه خوبی باشد.
ولی اگر تعداد مهمان ها بیشتر باشد،  اسپرسو دیگر جوابگو نیست.  هم زود سرد می‌شود هم دردسر دارد. زیرا دستگاه های ساخت اسپرسو ظرفیت محدودی در ایجاد قهوه اسپرسو با هر بار عصاره گیری دارند.
بنابراین موضوع بهترین قهوه برای پذیرایی از مهمان، قهوه فرانسه یا امریکانو می باشد. چرا که قهوه فرانسه (مخصوصاً اگر با قهوه ساز باشد) حجم بیشتری دارد و اینکه دیر سرد می‌شود. و تا یکی دو ساعت می تواند قهوه را گرم نگه دارد. این قهوه ساز یک قوری بزرگ دارد که بسته به سایزش، تا 6-5 لیوان قهوه به شما می‌دهد.

بهترین قهوه برای مهمان

بهترین قهوه از لحاظ طعم کدام است؟

پر طرفدارترین و بهترین قهوه در بین مردم به طور معمول عربیکا است، بخاطر تلخی کمتر و عطر بیشتر همه پسند تر است و  بسیاری از افراد هم قهوه عربیکا را به دلیل طعم خاص آن ترجیح می دهند. معمولا برای بلک کافی(قهوه بدون افزودنی) از قهوه عربیکا استفاده می شود، به دلیل شیرین تر بودن دانه های آن و طعم و عطر پیچیده تری که دارد و می شود آن را بدون افزودنی میل کرد.

البته با آن که قهوه عربیکا خوش طعم تر است اما کافئین آن به اندازه روبوستا  نیست. خرید بهترین قهوه عربیکا از دنیای کافه

بهترین قهوه از نظر طعم

کدام قهوه از نظر قیمت بهتر است؟

با آن که قهوه عربیکا محبوبیت بیشتر دارد اما بهترین قهوه از نظر قیمت روبوستا می باشد.  روبوستا معمولا به دلیل طعم تلخ تری که دارد برای پایه نوشیدنی های اسپرسو مثل موکا، لاته و غیره و برای میکس های فوری استفاده می شود. اگر صبح شده و هنوز خواب آلوده هستید، قهوه ای بنوشید که از دانه روبوستای بیشتری درست شده باشد. 

خرید بهترین قهوه روبوستا از خاستگاه های متفاوت و انواع درجه برشت (رست). قهوه های دنیای کافه به روش های کاملا علمی رست می شوند. شما با دنیای کافه ثبات در طعم قهوه و کیفیت را تجربه خواهید کرد.

بهترین قهوه برای گرفتن فال قهوه کدام است؟

شما به فال قهوه علاقه دارید؟
برای گرفتن فال باید قهوه ایاستفاده شود که دارای دانه قهوه باشد  که پس از نوشیدن قهوه دانه ها کف فنجان باقی بماند و ایجاد نقش کند و تنها قهوه ترک است که این ویژگی را دارد.

بهترین قهوه برای فال قهوه
بهترین نوع قهوه

شما می توانید متناسب با ابزار دماوری قهوه ی خود و ذائقه شخصیتان انواع قهوه با کیفیت را ازدنیای کافه سفارش دهید. رست قهوه ها 5 روز قبل و آسیاب آن تنها چند ساعت قبل انجام می پذیرد. دنیای کافه با بهترین دان و پودر درجه یک، تازه و معطر، همراه لحظات خوش شما.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.