انواع فال قهوه

انواع فال قهوه : همان گونه که می‌دانید، یکی از روش‌های پرطرفدار فال‌گیری و پیشگویی، استفاده از ته‌ مانده قهوه‌ در فنجان قهوه‌ی نوشیده شده‌ است که به آن فال قهوه گفته می‌شود.

قهوه مناسب برای فال قهوه کدام است؟

بهترین قهوه برای فال قهوه کدام است؟  معمولا برای این کار از قهوه ترک استفاده می‌کنند. قهوه ترک با دانه های آن سرو می شود و امکان نقش بستن طرح و شکل ها توسط دانه های قهوه وجود دارد.

تاریخچه فال قهوه

قهوه نوشیدنی 70% مردم دنیاست، و بسیاری از ملل از دیرباز به خواص گوناگون آن واقف بوده اند. خاصیت آرام بخشی و تسکین آن از این ماده،نوشیدنی اصلی و مهم مجالس پذیرایی را ساخته است. ضمن نوشیدن قهوه نوعی سرگرمی و تفنن ابداع شد که به آن فال قهوه نام داده شد.

بهترین قهوه برای فال قهوه

فال قهوه

قهوه بدلیل داشتن مواد غیر حلال و جامد همیشه مقداری ته نشین دارد و از آنجاییکه رسوب این مواد به شکلها و تصاویر مختلف شباهت دارد،به نحوی ارتباط بین سرنوشت نوشنده قهوه و این تصاویر،انگاشته و از اینجا قواعد فال قهوه پیدا شد.

تغییر این شکلها نوعی آینده بینی به حساب آمده که بین ملل نوشنده قهوه بسیار رایج و جاری است،حتی مجامع و مراکز و انجمن ها و نشریات مربوط به آن دایر گردیده است.

اساس فال قهوه به اشکال مورد مشاهده در فنجان قهوه مربوط می شود،لکه ها و سایه ها به شکلها نسبت داده شده و برای هر شکل تعبیر خاص قائلند.

در بین اشکال مشاهده شده صورتهای بروج دوازده گانه و بروج فلکی از اهمیت بیشتری برخوردارند. برای پیشگویی دقیق تر فال بیننده می بایست به تفاسیر مربوط به این بروج نیز آشنایی داشته باشید.

باید توجه داشت که شکل بروج می بایست در فنجان تقریبا مشخص بوده باشد.البته وضوح تصاویر در بقیه موارد آنچنان اهمیتی ندارد ولی شکل بروج و نشان دهنده ذات و ساخت درونی فرد می باشد و می بایست واضح و روشن باشد.در تفسیر فنجان شکلهای تیره ملاک می باشند ولی بعضی افراد به اشکال سفید نیز توجه می کنند.

معمولا ته فنجان را در محل دل و پیرامون محل وقوع حوادث و وقایع می دانند؛طول تصاویر نشانه طول واقعه است؛ از کف فنجان تا لبه آنرا طول یک عمر به حساب می آورند؛ مثلا اگر آبشاری دیدید که ارتفاع آن تا لبه فنجان آمده باشد نشان دهنده این است که موفقیت تا آخر عمر ادامه دارد؛اگر وسط دیواره فنجان باشد موفقیت تا نیمه زندگی ادامه خواهد داشت.

انواع فال قهوه

فال قهوه دو نوع است. یک نوع فقط با نگاه کردن به نعلبکی تعبیر می شود. در نوع دوم که این روزها مورد استفاده است،ابتدا به فنجان سپس به نعلبکی نگاه کرده، تعبیر می شود.

فال قهوه نلبکی

1. فال نعلبکی

آماده کردن قهوه ته نشین شده:

مقداری قهوه خیلی ریز برداشته شده و داخل آب داغ جوشانده می شود. کمی از آبش خورده شده و ته مانده آن که نباید زیاد غلیظ باشد داخل نعلبکی صاف، تمیز و خشک ریخته شده و برای پراکنده شدن ته قهوه به همه جای نعلبکی چند بار در جهات مختلف تکان داده می شود و برای آشکار شدن اشکال در جهات مختلف تکان داده می شود. بعد از آماده کردن قهوه نعلبکی را جلوی خود بگیرید، در ذهن خود خطی از راست به چپ که از وسط نعلبکی بگذرد بکشید و به همین ترتیب خطی خیالی از بالا به پایین طوری بکشید که نقطه تقاطع این دو خط درست وسط نعلبکی باشد.

با نگاه کردن اشکال بالا و پایین خط،معنای آنها را از لیست پایین دریابید. اشکالی که در نعلبکی قهوه آشکار می شود همیشه عینآ مانند اشکال جدول نیست. کسی که فال قهوه می گیرد باید اشکال نعلبکی را به اشکال جدول تشبیه کند. اشکال بالای خطی که ذهنی کشیدیم مؤثرتر، اشکال پایین خط هم کم تأثیرترند. به همین شکل، اشکال راست و چپ هم به گونه های متفاوت تعبیر می شود. تعبیر یک شکل متفاوت تر از بقیه اشکال است.

فال قهوه در فنجان

2. فال فنجان

کمی از قهوه را بعد از خوردن آن داخل فنجان باقی می گذارند. سپس بعد از گرفتن نیتی نعلبکی بر روی فنجان گذاشته شده و برگردانده می شود. بعد از این که قهوه کمی خنک شده با نگاه کردن به اشکال داخل فنجان تعبیر می شود. بعد از فنجان نوبت نعلبکی است. اضافه های داخل نعلبکی درون فنجان ریخته می شود. و این بار با اشکال داخل نعلبکی فال تعبیر می شود.

محل قرار گرفتن نقش در فال قهوه

اشکال بالای خط به خوبی و اشکال پایین خط به بدی اشاره دارند.

معنای اشکال بالایی خط قوی تر است.

اشکال پایین خط میانی،از نظر قدرت تأثیر کمی دارند.

اشکال سمت راست به خوبی و اشکال سمت چپ به بدی و شر معنی می شود.

پشت سر هم بودن اشکالی که به خوبی اشاره دارد،به خوبی،پشت سر هم بودن اشکالی که به بدی اشاره دارد به بدی دلالت می کند.

نکات مهم فال قهوه

  1. در فال قهوه فقط یک نیت می شود.
  2. برای نگاه کردن و تعبیر اشکال فنجان در جهت عقربه های ساعت گردانیده می شود.
  3. اشکال ابتدا به طور مستقل تعبیر می شود و سپس حوادث به یکدیگر ربط داده می شود.
  4. نباید ته قهوه داخل فنجان زیاد باقی مانده باشد زیرا اشکال آشکار نمی شود.
  5. یک فال قهوه دو بار گرفته نمی شود،بدشانسی می آورد.
  6. فنجانی که برای فال قهوه گذاشته شده نباید برگردانده شود و باید رو باز بماند.
  7. برای گرفتن فال قهوه، قهوه همیشه باید از یک طرف فنجان نوشیده شود.

معنی خطوط در فال قهوه، دیدن خط مستقیم کوتاه، خط مستقیم بلند، مثلث در فال قهوه

معنی خطوط در فال قهوه

عنی خط منحنی، مستطیل، خط تخم مرغی، معنی تپه در فال قهوه

معنی مار در فال قهوه

تعبیر معانی اشکال گل ، تاج و صلیب ، درخت ، پرنده در فال قهوه

تعبیر معانی اشکال گل؛ تاج؛ کشتی ،پرنده فال قهوه

شکل خانه، قایق صورت انسان در فال قهوه

تعبیر دیدن شتر ، سنجاب ، میمون، انسان در حال دعا و سجده در فال قهوه

تفسیر میمون و شتر در فال قهوه

کلااغ، خرس، صخره، دست و پا در فال قهوه

تفسیر دست و پا و صخره و کلاغ در فال قهوه

شکل مار، ماهی، صلیب در فال قهوه در فال قهوه

تعبیر دیدن ماهی در فال قهوه

شما می توانید قهوه ترک و  انواع دان و پودر قهوه را از دنیای کافه سفارش دهید. قهوه ها فقط یک هفته قبل ارسال رست می شوند و تنها چند ساعت قبل ارسال با توجه به ابزار دم آوری شما آسیاب می شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]
سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.